spravy.sk spravy.sk

Oľutuje Sainz prestup do Ferrari?
zdroj: TASR-AP

Oľutuje Sainz prestup do Ferrari?

Bývalý pilot F1 Robert Doornbos vyslovil názor, že Carlos Sainz ešte môže tvrdo oľutovať svoje rozhodnutie prestúpiť po sezóne z McLarenu do Ferrari.

Dôvod je jednoduchý. Zatiaľ čo Ferrari zažíva veľmi biedny štart do sezóny a rýchlosť jeho monopostu nenasvedčuje žiadnemu rýchlemu zlepšeniu, McLaren pokračuje v progrese z minulého roka. Britská stajňa má po dvoch pretekoch 39 bodov a patrí jej druhá priečka v Pohári konštruktérov. 

"Talent sa vždy ukazuje práve v daždivých podmienkach a Sainz ten svoj v kvalifikácii na VC Štajerska ukázal," píše Doornbos vo svojom stĺpčeku na stránke Top Gear. "Je to mladý pilot, ktorý v Mclarene rastie každými pretekmi. Podpísal kontrakt s Ferrari a nepoznám nikoho, kto by sa z prestupu do Ferrari netešil. Možno to však nie je tá správna chvíľa a neviem, či je z toho teraz šťastný."

"Ferrari je v hlbokom úpadku,
" pokračuje bývalý pretekár tímov Minardi a Red Bull. "Sú beznádejní na všetkých frontoch. Po vlaňajšom škandále nemajú rýchlosť v motore a na rovinkách strácajú až deväť desatín. Auto je kompletne nevyvážené. Človek si povie, že to už horšie byť nemôže, ale obávam sa toho, že toto bude najťažší rok Ferrari. McLaren je naopak na svojej ceste na špicu. Auto je s motorom Renault neskutočne dobré a o rok dostanú ešte lepší motor Mercedes. Tento tím sa môže dostať na vrchol a Sainz sa práve teraz zbavil sedadla v jeho aute."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac