spravy.sk spravy.sk

Red Bull cíti potrebu zlepšenia auta, upršané počasie mu nepomohlo
zdroj: TASR-AP

Red Bull cíti potrebu zlepšenia auta, upršané počasie mu nepomohlo

Piloti tímu Red Bull Racing nezaznamenali ideálny piatok. Max Verstappen obsadil v prvom voľnom tréningu po odjazdení 28 kôl ôsmu pozíciu s časom 1:17.435, v tom druhom už odkrúžil na mokrej trati iba sedem kôl. Jeho kolega Alex Albon bol v prvom tréningu trinásty (28 kôl), v druhom už nezaznamenal žiadny meraný čas.

"Prvý voľný tréning neprebehol podľa našich predstáv a musíme sa na to pozrieť bližšie. Veľká škoda, že sa potom rozpršalo, pretože v druhom tréningu sme chceli vyskúšať nejaké iné vecičky. Chceli sme sa venovať porovnaniu, ale nejaké dáta máme a v noci skúsime vymyslieť niečo, čo by nám pomohlo lepšie vyladiť auto," rozhovoril sa Max Verstappen. 

"Naše auto má silné stránky, ale ak sa chceme rovnať Mercedesu, tak musíme zabrať ešte viac. Vyzerá to tak, že počasie bude počas celého víkendu podobné tomu dnešnému. Na vode sme toho zatiaľ veľa nenajazdili, ale to je rovnaké pre všetkých. Víkend sa iba začína, kôl bolo málo a ťažko teda robiť nejaké závery. Uvidíme, čo prinesú ďalšie dni," pridal Holanďan.

Max Verstappen

Ešte menej ako Verstappen najazdil v rámci piatkového programu Alex Albon.

"Ovplyvnilo to počasie. Snažili sme sa pochopiť fungovanie auta na novom okruhu, ktorý je úplne iný ako bol Red Bull Ring. Prvý tréning nebol ideálny, ale keďže sa potom rozpršalo, v tom druhom sme už nemohli vyskúšať nič. Pracovať teda budeme s dátami z ranného programu. Auto je trošku nepredvídateľné, ale netýka sa to iba jednej zákruty či jedného sektoru. Tento problém vnímam všade. Auto je zlepšením, ale ešte nie sme tam, kde by sme byť chceli. Vyzerá to na upršaný víkend, ale ja by som uvítal sucho. To by nám umožňovalo pracovať na zlepšení," uzavrel Albon.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac