spravy.sk spravy.sk

Šok v McLarene. Kam sa podela rýchlosť?
zdroj: TASR/AP

Šok v McLarene. Kam sa podela rýchlosť?

V tíme McLaren nastalo po prvom tréningu na VC Maďarska zdesenie. Piloti Lando Norris a Carlos Sainz totiž hlásili stratu rýchlosti a zatiaľ čo v úvode sezóny britská stajňa napredovala, teraz to vyzeralo na krok späť.

Piloti McLarenu obsadili na suchej trati deviate a jedenáste miesto. Sainz bol potom v druhom tréningu na vode tretí, no tento tréning veľkú váhu nemal a viacerí pretekári ho vynechali úplne.

"Vyzerá to tak, že sme v úplne inej situácii ako v Rakúsku. Predovšetkým z pohľadu balansu auta sa trápime. Poviem pravdu, je to šok," vyslovil sa Norris“Vlani to pritom bola pre nás celkom dobrá trať. Tentoraz to nevyzeralo dobre a ak ostane v Maďarsku suchu, tak máme čo robiť. Vyzerá to však aj na dážď. Celkovo platí, že bolo pekné byť späť v aute, ale pred nami je ešte veľa roboty."

Spokojný nebol ani Carlos Sainz, ktorý stratil na mäkkej zmesi pneumatík na Lewisa Hamiltona 1,5 sekundy. Brit mal pritom obutú tvrdú zmes. 

“Ak vezmem do úvahy, že sme boli na mäkkej zmesi a ostatní piloti dosahovali super časy na tvrdších gumách, tak to vzbudzuje prinajmenšom obavy. Faktom je, že nám chýbala rýchlosť," priznal Španiel. “Je to zvláštne. S autom nebolo v podstate nič zlé. Jednoducho sme však nedosahovali dobré časy. Naozaj je to divné a takéto trápenie sme nečakali. Som preto veľmi zvedavý na sobotu. V tejto chvíli totiž naozaj nevieme, ako na tom vlastne sme."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac