spravy.sk spravy.sk

Russell: Albon vyzerá v Red Bulle ako idiot. Verstappen kontruje: Staraj sa o seba!
zdroj:

Russell: Albon vyzerá v Red Bulle ako idiot. Verstappen kontruje: Staraj sa o seba!

George Russell absolvoval na Hungaroringu výbornú kvalifikáciu a jeho výkon patril medzi jej vrcholy. Možno aj preto reagoval veľmi sebavedomo a dovolil si okomentovať neúspech Alexa Albona z Red Bullu. Tomu totiž kvalifikácia vôbec nevyšla a nedostal sa ani do Q3.

"Alexa poznám pätnásť rokov a v paddocku sme strávili veľa spoločného času. Je to jeden z najlepších pretekárov, proti ktorým som súperil," rozhovoril sa pilot Williamsu. "Max Verstappen či Charles Leclerc, všetci z nás vždy hovorili, že boli na čele všetkého, čo robil. Neviem preto, čo sa to teraz deje. Cítim sa zle aj za neho."

"Teraz vyzerá ako idiot a to on absolútne nie je. Vyhral všetko, čo doposiaľ mohol a nechápem, prečo sa mu teraz takto nedarí. Musia to nejako vyriešiť," poznamenal Russell.

On sám žiaril po kvalifikácii šťastím, veď z Q1 postúpil po skvelom kole a do pretekov vyštartuje ako dvanásty. 

"Našim cieľom je vždy dostať sa do druhej fázy kvalifikácie. Čiže poraziť Alfu a Haas. Dal som do toho všetko a cítil som dobrý rytmus. Druhý týždeň v rade mi ušla Q3 s veľmi malou stratou. Bol by som radšej ešte o kúsok vyššie, ale som spokojný."

Brit teraz verí, že v pretekoch zaprší a to by zvýšilo jeho šance na zisk prvých bodov v F1. 

"Je to určite sľubná šanca. Počas posledných dvoch víkendov sme však nedokázali pretaviť rýchlosť z kvalifikácie do pretekov. V pretekoch sme boli najpomalší na trati. Bude to teda náročné. Modlím sa za dážď, pretože na mokrej trati by sme mohli byť rýchli."Na slová Russella o Albonovi už stihol zareagovať aj Max Verstappen z Red Bullu. Jeho tím je totiž kritizovaný za to, že robí všetko pre úspech Holanďana a thajský pilot jazdí s autom šitým na mieru kolegu.

"V prvom rade musím povedať že George nevie nič o našom tíme a bolo by preto lepšie, ak by sa sústredil na svoje auto a svoje výkony. Nemal by hovoriť za iných," zareagoval Verstappen.

On sám sa postaví na siedmu priečku štartu. "Nevyzerá to najlepšie. Verím však, že toto je náš najhorší víkend a keď sa z toho poučíme, tak to bude iba lepšie. Teraz jednoducho nemáme v zákrutách dobrý balans a to potrebujeme zlepšiť. Nedotáčavosť, pretáčavosť, nedostatočná priľnavosť. Nemáme ani top rýchlosť a všetko dohromady robí auto pomalým."

"Nemyslím si, že je to iba nastavením auta, pretože to by som vinil svojho inžiniera. A to nie je ten prípad,
" pridal Max.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac