spravy.sk spravy.sk

V Red Bulle zavládlo sklamanie, Albon stratil reč
zdroj: TASR-AP

V Red Bulle zavládlo sklamanie, Albon stratil reč

Red Bull Racing nezažíva v Maďarsku dobrý víkend. Červeným býkom chýba na Hungaroringu rýchlosť a výsledkom je slabá kvalifikácia. Max Verstappen odštartuje do pretekov zo siedmej pozície, Alex Albon sa dokonca nedostal do Q3.

"Dnešná kvalifikácia nedopadla podľa našich predstáv," priznal šéf tímu Christian Horner. "Jednoducho nám chýbala rýchlosť. Auto sa v istých smeroch správalo nečakane a musíme to rýchlo pochopiť. Alex nemal v Q2 ideálne kolo a premávka mu zabránila dosiahnuť lepší čas. Nedostal sa preto do Q3. Max sa tam dostal celkom s prehľadom, ale na mäkkej zmesi nemal dobrý balans. Preto nedosiahol lepší, ako siedmy čas. Snažil sa to ešte vylepšiť, ale keďže mal k dispozícii iba jednu sadu nových mäkkých gúm, na tých starých sa mu to už nepodarilo. Musíme dať hlavy dohromady a urobiť všetko preto, aby sme v pretekoch minimalizovali straty. Hlavne musíme pochopiť, prečo sa auto správa takto."

Max Verstappen
https://f1.spravy.sk/clanok/3092353-binotto-priznal-stratu-vykonu-motora-na-zaklade-interpretacie-pravidiel/


Aj Max Verstappen potvrdil, že rýchlosť monopostu jednoducho nie je v poriadku. 

"Sme sklamaní. Neviem prečo, ale auto nepracovalo tak ako vlani. Vtedy sme tu mali výborný balans. Tento víkend je náročný a ťažko pochopiť, čo sa zmenilo. Jednoducho neviem dosiahnuť lepší čas. Na tejto trati potrebujete stabilné auto, ale to našej pre pretáčavé i nedotáčavé. Po štarte zo siedmej pozície sa potrebujem vyhnúť problémom v prvých kolách. Verím, že nazbieral nejaký slušný počet bodov. Vopred sa nikdy nevzdávam, ale na tejto trati sa predbieha veľmi ťažko," povzdychol si Holanďan.

Ešte horšiu náladu mal Alex Albon, ktorý sa s časom 1:15.722 nedostal ani do tretej časti kvalifikácie a obsadil trinástu pozíciu.

"V tejto chvíli nemám čo povedať. Som neuveriteľne sklamaný a toto nie je výsledok, ktorý som si želal. Musíme si sadnúť a preskupiť sa. Nemal som žiadne dobré kolo, ale faktom je, že sme ani neodjazdili toľko, koľko sme si naplánovali. V treťom tréningu som sa cítil v aute lepšie ako v kvalifikácii. Počas svojich výjazdov v Q2 som uviazol v premávke a celkovo to bol ťažký deň. Na tejto trati sa predbieha ťažko a možno by mi teda pomohol dážď. To by zvýšilo šance na postup nahor," skonštatoval Albon.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac