spravy.sk spravy.sk

Wolff reaguje na Binotta: Ďalší bullshit!
zdroj: Mercedes

Wolff reaguje na Binotta: Ďalší bullshit!

Ako sme vás informovali, šéf tímu Ferrari Mattio Binotto v piatok označil spresnenie technických nariadení zo strany FIA za hlavnú príčinu poklesu výkonu motora Scuderie v tejto sezóne. Boss konkurenčnej stajne Mercedes Toto Wolff nevydržal a na takéto slová zareagoval poriadne tvrdo.

"Toto je ďalší bullshit príbeh. Technické nariadenia. V oblasti motorov predsa máme jasné pravidlá," vyslovil sa Wolff. "V Austine prijali jasné vysvetlenia a všetci vedia, čo môžu a čo nie. Toto vysvetlenie nebolo prekvapivé, pretože samotné pravidlá boli podľa mňa jasné aj tak."

"Iróniou celého príbehu je, že nás konkurenti potlačili na absolútne novú úroveň. Po vlaňajších problémoch sme pokračovali vo vývoji a urobili sme všetko preto, aby sme boli silní na trati. A teraz sme tu a myslím si, že sme urobili výrazný skok medzi rokmi 2019 a 2020. Takýmito vyjadreniami robia zo seba konkurenti bláznov."

Wolff zareagoval aj na Binottove vyjadrenie, ktoré sa týkalo podpisu novej Concordskej dohody.

"My vo Ferrari sme s návrhom spokojní a sme pripravení podpísať ju. Na to, kde je problém, sa však musíte opýtať iných. Tých, ktorí zatiaľ nie sú spokojní," uviedol Binotto a Wolff zareagoval: "Nechápem na čo niekto hovorí, že je pripravení podpísať a tvrdí, že iní to nechcú. Len sa tým strápňujú na verejnosti. Rokovania by mali prebiehať za zatvorenými dverami a bez podobných komentárov na adresu konkurentov. Hovoríme s Liberty a sme odhodlaní zotrvať v F1. Sú tam však isté klauzuly, s ktorými veľmi spokojní nie sme. Nie je o však nič, čo by sa nedalo vyriešiť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac