spravy.sk spravy.sk

Schumacher skritizoval reakciu Ferrari
zdroj: TASR-AP

Schumacher skritizoval reakciu Ferrari

Tím Ferrari prezentoval po kvalifikácii na VC Maďarska spokojnosť s progresom a vyjadril potešenie z faktu, že sa obom pilotom podarilo prvýkrát v sezóne dostať do Q3. Podľa bývalého pretekára F1 Ralfa Schumachera sú takéto vyjadrenia smiešne.

"Toto hodnotenie kvalifikácie zo strany tímu sa mi nepáči. Hovoria, že sú šťastní, pretože majú dve autá v prvej desiatke. To je síce pekné a dobré, ale zároveň aj trpké. Ferrari predsa pracuje štyri roky na príprave auta pre zisk majstrovského titulu," upozornil Ralf.

Červení budú mať pred sebou na štarte štyri motory Mercedes. Schumacher je presvedčený o tom, že predbehnúť ich nebude vôbec ľahké.

"Ak sa pozrieme na posledné štarty Ferrari, tak mali obuté mäkké gumy a napriek tomu neboli dobrí. Čo sa týka manažmentu motorov, tak Mercedes je v tomto smere dosť dobrý. Ak sa nič nepokazí, tak by mali všetky štyri motory Ferrari uniknúť celkom v pohode. Akcelerácia Ferrari totiž nie je na takej úrovni. Je to ich slabina," pridal Ralf Schumacher.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac