spravy.sk spravy.sk

Verstappen venoval pódium mechanikom, Red Bull hovorí o vydarených pretekoch
zdroj: TASR-AP

Verstappen venoval pódium mechanikom, Red Bull hovorí o vydarených pretekoch

Tím Red Bull Racing zažil na Hungaroringu ťažkú kvalifikáciu, no po pretekoch sa môžu "červení býci" usmievať. Zo svojich štartových pozícií vyťažili maximum. Max Verstappen skončil druhý a Alex Albon piaty. Štartovali pritom zo siedmej a trinástej pozície.

"Toto víťazstvo venujem jednoznačne mojim mechanikom. Preteky sa mi totiž takmer skončili skôr, než som do nich odštartoval," vyslovil sa Verstappen, ktorý sa počas príchodu na trať pošmykol a po náraze do bariér si poškodil predný záves. Red Bull to však stihol opraviť v rekordnom čase. "Brzdil som a zrazu sa mi zablokovalo koleso. Snažil som sa povoliť brzdy a opätovne zabrzdiť. Nevyšlo to a nechcelo sa mi veriť, že som nabúral. Náš tím sa však nikdy nevzdáva a chlapci odviedli neskutočnú robotu. Opravili to rekordne rýchlo a boli pritom neuveriteľne chladnokrvní."

Po štarte potom začal stúpať rýchlo nahor. "Trať bola v úvode šmykľavá, ale mal som dobrý štart. Pred prvou zákrutou si nič plánovať nemôžete, ale videl som hustú premávku na vnútornej strane a tak som si zvolil vonkajšiu. Preteky by boli určite úplne iné, ak by som ostal trčať na siedmej pozícii. Naša taktika bola výborná a dobrý bol aj manažment pneumatík. Byť druhým medzi pilotmi Mercedesu je po tom všetkom parádny výsledok. Po kvalifikácii som to nečakal. Aj naďalej sa však musíme pokúšať o redukciu straty na Mercedes. Momentálne sú totiž stále dominantní."

Max Verstappen
TASR-AP


V pretekoch si výrazne polepšil aj Alex Albon, ktorý poskočil z trinástej na piatu pozíciu.

"Boli to dobré preteky a ja som si užil kusisko zábavy. Ak by ste mi po kvalifikácii povedali, že budem piaty, tak by som to rozhodne bral. Nebolo ľahké štartovať z trinástej priečky, ale štart sa mi vydaril a rýchlo som postupoval dopredu. Na tejto trati sa nepredbieha ľahko, ale vyšlo mi pár pekných manévrov," tešil sa Albon. "Užil som si to a myslím si, že som ponúkol divákom šou. Auto bolo dobré na brzdách a vďaka tomu som mohol predbiehať. Na čistom vzduchu sme boli navyše rýchli a konkurencieschopní. S výsledkom i s bodmi som spokojný. Teší ma aj fakt, že súťažná rýchlosť bola oveľa lepšia ako kvalifikačná. Potrebujeme pochopiť niektoré veci, ale záver víkendu bol rozhodne pozitívny."

A čo na to všetko povedal šéf tímu Christian Horner? "V prvom rade oceňujem neskutočnú prácu našich mechanikov, ktorí dostali Maxa na trať. Opraviť auto za 20 minút na štartovom rošte, tak to je niečo neuveriteľné. Po nie práve vydarenej kvalifikácii je druhé miesto výborné. Max jazdil výborne a Alex tiež. Nemal to ľahké. Štartoval z nevýhodnej pozície, ale predviedol pekné predbiehacie manévre. Auto bolo v pretekoch v lepšej forme a taktika bola výborná. Niektoré komponenty auta však nepracovali tak, ako sme čakali po predsezónnych testoch. Na to sa teda musíme pozrieť a verím, že to pochopíme ešte pred Silverstone."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac