spravy.sk spravy.sk

Binotto volá po zmene - súčasná dynamika je neakceptovateľná
zdroj: TASR-AP

Binotto volá po zmene - súčasná dynamika je neakceptovateľná

Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto bije na poplach. Jeho tím momentálne nie je v pozícii, ktorá by mu umožňovala biť sa o pódiá a niečo také je pre slávnu stajňu z Maranella neakceptovateľné.

Päťdesiatročný boss bol po VC Maďarska celkom nahnevaný a zároveň sklamaný. Sebastian Vettel skončil šiesty a Charles Leclerc nezískal ani bod. 

"Táto nedeľa bola silným sklamaním," uviedol Binotto. "Výsledok je veľmi zlý. V kvalifikácii sme dokázali vyťažiť z aktuálnej potenciálu maximum, ale v pretekoch sa tak nestalo. Skončiť preteky so stratou jedného kola je veľmi bolestivé pre nás i našich fanúšikov."

Ferrari však nemá veľa času. Ďalšie preteky sú na programe v Silverstone už o dva týždne a v Anglicku sa uskutočnia opäť až dve podujatia.

"Teraz ideme konečne domov a urobíme všetko preto, aby sme sa zlepšili. Na všetkých frontoch. Potrebujeme jasnú analýzu od všetkých a potrebujeme vykonať nevyhnutné zmeny. Hlavne naša súčasná dynamika nie je akceptovateľná. Nie sú tu žiadne riešenia súčasnej situácie," dodal Binotto.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac