spravy.sk spravy.sk

Binotto pripúšťa organizačné zmeny vo Ferrari, cíti potrebu výrazného zlepšenia
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto pripúšťa organizačné zmeny vo Ferrari, cíti potrebu výrazného zlepšenia

Ferrari zažíva ťažký vstup do sezóny a nespokojnosť je čoraz výraznejšia. Aj preto sa možno k slovu dostanú organizačné zmeny.

Taliani potrebujú výrazný skok nahor, pretože v tejto chvíli nestačia nielen na Mercedes, ale ani na ďalšie tímy z hornej polovice tabuľky. Šéf Mattia Binotto už viackrát priznal, že spokojnosť chýba a chce to zmeny. Od ľudí na základni očakáva rýchlejší vývoj, pretože súčasná dynamika je nedostatočná.

“Už počas testov v Barcelone sme videli, že nie sme dostatočne rýchli. Očakávali sme teda ťažkú situáciu. Ak sa však na realitu pozrieme teraz, tak je to ešte horšie, než sme čakali,” priznal Binotto.

“Máme za sebou tri preteky a pred sebou dvojitý víkend v Silverstone. Bude teda dôležité, aby sme v Maranelle prehodnotili všetky aspekty auta i organizácie. Potrebujeme sa zlepšiť po všetkých stránkach.”

Sebastian Vettel
TASR-AP


Podľa motorsport.com môžu nastať v manažmente Ferrari infraštruktúrne zmeny. Možný je aj vznik novej funkcie technického riaditeľa, ktorý by pomáhal Binottovi. Podľa bossa tímu je však podstatné pochopiť hlavné problémy auta SF1000. Upgrade predstavený počas druhých pretekov v Rakúsku nepriniesol dostatočné zlepšenie.

“Myslím si, že novinky privezené do Rakúska vylepšili koreláciu medzi aero tunelom a traťou. Aspoň sme adresovali tieto body. Deficit výkonu je tu však stále. Chýba nám rýchlosť na rovinkách a chýba nám aj rýchlosť v zákrutách. Auto sa celkovo musí zlepšiť vo všetkých oblastiach.”

Binotto považuje za problém aj zamrazenie vývoja, ktoré sa bude týkať nasledujúcich dvoch sezón. Scuderia by totiž len veľmi nerada ostala na súčasnom stupni konkurencieschopnosti aj v ďalších rokoch.

“Samozrejme, ak nebudeme mať voľné ruky z pohľadu vývoja, tak nám to situáciu neuľahčí. Teraz však platí, že potrebujeme pochopiť naše auto a pochopiť, prečo je také pomalé. Až keď to pochopíme, môžeme sa zlepšiť. Odpovede na otázky ďalších rokov budeme riešiť v neskoršej fáze sezóny. Teraz potrebujeme trochu trpezlivosti, pretože naše auto určite nebude najlepšie v priebehu pár týždňov. Tak ako som povedal, musíme sa zlepšiť vo všetkých oblastiach a neexistujú ľahké riešenia. Potrvá to. Ako dlho? Na to teraz odpovedať neviem," dodal šéf tímu Ferrari Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac