spravy.sk spravy.sk

Villeneuve radí Red Bullu: Vyhoďte Albona a vezmite Vettela!
zdroj: Scuderia Ferrari

Villeneuve radí Red Bullu: Vyhoďte Albona a vezmite Vettela!

V súvislosti so Sebastianom Vettelom sa čoraz častejšie hovorí ako o novom pilotovi tímu Aston Martin. Podľa bývalého majstra sveta Jacquesa Villeneuva by sa však najlepšie hodil do Red Bullu. V minulosti už totiž dokázal, že práve on dokáže vyťažiť najviac z áut navrhovaných dizajnérom Adrianom Neweyom.

Štvornásobný majster sveta by bol podľa Villeneuva oveľa užitočnejší ako Alex Albon, ktorý na svojom konte nemá ani jediné pódium. Počas VC Štajerska skončil štvrtý, v Maďarsku bol piaty.

"Už Verstappen má problémy dostať z auta maximum a Albon stráca ešte oveľa viac," rozhovoril sa Jacques Villeneuve. "Tieto autá nie sú jednoducho ovládateľné. Adrian Newey ich totiž vždy navrhuje na limitoch."

Práve s takýmto autom by si však vedel podariť skúsený Vettel. 

"Sebastian v minulosti dokázal, že dokáže dostať Neweyho autá pod kontrolu. Pre Verstappena by bol perfektným kolegom. Red Bull by mal konečne dvoch pilotov, ktorí by vyťažili maximum z auta."

Vettel
vyhral s Red Bullom 38 pretekov a autá z dielne Adriana Neweyaho získali hlavne vďaka nemu štyri Poháre konštruktérov.

Rodák z Heppenheimu by sa pritom návratu do Red Bullu nebránil. "Ak by postavili víťazné auto, tak by bola odpoveď áno," uviedol. "Bolo by to zaujímavé. Tento tím poznám veľmi dobre a stále udržiavam kontakty s Christianom Hornerom či Helmutom Markom. Majú silný tím a silné auto. Tak ich však poznám aj z minulosti."

Faktom však je aj to, že Christian Horner Vettelov príchod pomerne jasne vylúčil. 

"Našim úmyslom je pokračovať so súčasnou dvojicou pilotov. Max a Alex tvoria výborný pár s potenciálom do budúcnosti. Bohužiaľ teda momentálne nemáme voľné miesto. V mene tímu hovorím rázne nie a Sebastian to vie," uviedol Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac