spravy.sk spravy.sk

Binotto: Mladý Schumacher napreduje, no na rozhodnutie o jeho budúcnosti v F1 je ešte čas
zdroj:

Binotto: Mladý Schumacher napreduje, no na rozhodnutie o jeho budúcnosti v F1 je ešte čas

Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto oceňuje zlepšujúce sa výkony Micka Schumacher, no na rozhodnutie o budúcnosti syna legendárneho Michaela Schumachera je ešte priskoro.

Zatiaľ čo v prvej sezóne F2 mladý Schumacher veľmi nezaujal a obsadil konečnú dvanástu pozíciu, v novom ročníku sa mu darí lepšie. V tejto chvíli sa nachádza na štvrtej pozícii šampionátu, pričom naposledy získal v Maďarsku dve pódiá. 

"Mick si vedie veľmi dobre a v porovnaní s minulou sezónou sa rozhodne zlepšil," uviedol Binotto pre autosport.com. "Je to jeho druhý rok v F2 a je dôležité, aby ukázal progres. To sa mu zatiaľ darí a môžeme byť spokojní. Mal pár smolných momentov, no ak sa pozrieme na výsledky v Maďarsku, tak tam to bolo výborné. Mick napreduje a to je dôležité."

Oživenie spojenia Schumachera s Ferrari by bolo rozhodne veľmi atraktívne, no k tomu vedie ešte dlhá cesta. Pravdepodobnejšie je, že pilot z akadémie Ferrari by získal najprv miestenku v tíme Alfa Romeo. Antonio Giovinazzi totiž zatiaľ nezaujal tak, ako sa to podarilo pred ním Charlesovi Leclercovi.

Schumacher bojuje v tejto sezóne aj o zisk superlicencie, k čomu sa potrebuje umiestniť v prvej šestke poradia F2. 

"O budúcej sezóne sme však ešte nerozhodli. Na to je ešte priskoro. My sme k nemu féroví a rozhodujúce budú jeho výkony a výsledky v šampionáte. Ak nás presvedčí a bude napredovať dostatočným tempom, tak dostane miesto v F1. Potrebuje však pokračovať tak, ako to ukázal teraz. Rozhodovať sa budeme až po sezóne," dodal Binotto.

Hlavného konkurenta pre nemeckého pretekára predstavuje jeho tímový kolega Robert Schwartzman. Ten totiž zaznamenal ešte lepší štart sezóny a momentálne je s dvomi triumfami lídrom šampionátu F2.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac