spravy.sk spravy.sk

Schumacher avizuje spojenie Vettel - AlphaTauri
zdroj:

Schumacher avizuje spojenie Vettel - AlphaTauri

Možnosti Sebastiana Vettela pre rok 2021 nemusia byť obmedzené iba na tím Racing Point. Podľa bývalého pretekára F1 Ralfa Schumachera by sa mohol Nemec objaviť aj vo farbách modro-bieleho Red Bullu.

Vettel udržiava so značkou, ktorá mu pomohla získať štyri majstrovské tituly, stále veľmi slušný vzťah. Zatiaľ čo šéf tímu Red Bull Racing Christian Horner povedal jasné nie, príležitosť by mohla prísť v druhom tíme AlphaTauri.

"Som si takmer istý, že Sebastian bude na štartovom rošte sezóny 2021," uviedol Ralf Schumacher. "Sebastian štartoval kariéru v Toro Rosso a bol tam výborný. Jeho vzťah so šéfom Franzom Tostom je veľmi dobrý."

Pravda, AlphaTauri momentálne nepredstavuje tím, ktorý by napĺňal ambície Vettela. To by sa však mohlo zmeniť, ak by sa vybral Red Bull cestou Mercedesu a Racing Point.

"Ak bude model Racing Point označený za úplne legálny, tak môže zopakovať to isté Red Bull  a dať AlphaTauri auto s rovnakými kvalitami. Potom by mal Sebastian v rukách silné auto," poznamenal Ralf. 

Podobnú možnosť už naznačil aj poradca Red Bullu Helmut Marko. Niečo také sa však nepáči konkurentom a Renault už podal proti Racing Point viacero protestov.

"Podľa informácií z viacerých tímov podá protest proti Racing Point viacero tímov. Stane sa tak už dnes," píše F1-Insider.com. "Všetci chcú mať konečne jasno. Ak však označia Racing Point za legálny, tak urobí to isté aj AlphaTauri."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac