spravy.sk spravy.sk

McLaren si pripraví vlastnú prevodovku aj po prechode k Mercedesu
zdroj: TASR-AP

McLaren si pripraví vlastnú prevodovku aj po prechode k Mercedesu

Tím McLaren vymení v budúcej sezóne motory Renault za Mercedes, no prevodovky si bude aj naďalej vyrábať vo vlastnej réžii.

McLaren je z pohľadu motorov odkázaný na spoluprácu s výrobcom, no prevodovku si vždy navrhoval a vyrábal sám. A na tom sa nič nezmení ani z pohľadu budúcnosti.

"Neplánujeme zmenu našej stratégie," zareagoval šéf tímu Andreas Seidl na úvahy, podľa ktorých by mohol okrem motorov Mercedes kupovať aj prevodovky z jeho dielne.

"Áno, o rok budeme mať motory Mercedes, ale nikdy sme neplánovali aj zmenu prevodovky. Budeme si ju aj naďalej pripravovať sami."

Túto sezónu odštartoval tím z Wokingu veľmi sľubne a Lando Norris už dokonca získal s motorom Renault aj svoje prvé pódium. Britský tím bodoval vo všetkých troch pretekoch a so 41 bodmi sa nachádza na treťom mieste Pohára konštruktérov. O bod pred Racing Point.

"Osobne ma teší, že sme mali v prvých troch pretekoch stopercentnú spoľahlivosť," hovorí Seidl. "Podarilo sa nám dokončiť všetky kvalifikácie i preteky. V porovnaní s minulou sezónou ide o dobrý pokrok. Už počas zimných testov sme najazdili v Barcelone krásny počet kôl a to sa nám teraz vypláca. Spoľahlivosť je kľúčom k zbieraniu bodov. V tomto smere sa musím poďakovať aj kolegom z Renaultu, ktorí nám dodávajú spoľahlivé motory."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac