spravy.sk spravy.sk

Red Bull plánuje potvrdiť pozitívny trend
zdroj: TASR/AP

Red Bull plánuje potvrdiť pozitívny trend

Tím Red Bull Racing prichádza do Silverstone v pozícii druhého tímu Pohára konštruktérov, no na vedúci Mercedes stráca až 66 bodov. Červení býci však veria, že počas VC Veľkej Británie dokážu pritlačiť na vedúci tím šampionátu.

"V prvom rade som rád, že sme mali po intenzívnom štarte sezóny týždeň voľna a mohli sme si užiť rodiny. Obzvlášť po extr strese, ktorý sme si užili v Budapešti," rozhovoril sa Max Verstappen. "Dodatočne som si pozrel záznam z opravy môjho auta na štartovom rošte a bolo to naozaj šialené. Bolo skvelé sledovať, ako zladene fungoval tím. Nečakanú situáciu zvládli chlapci naozaj výborne. Bez nich by som tie preteky ani len neodštartoval."

Okruh Silverstone teraz privíta hneď dve podujatia a vyladiť auto pre tento okruh teda bude veľmi dôležité.

"Ja sa na najbližšie preteky veľmi teším a Silverstone vnímam ako veľmi peknú trať. Zákruty sú tu veľmi rýchle a v Copse sa ide dokonca naplno," upozornil Holanďan. "Maggots dokonca prechádzame naplno v siedmom stupni a hlavne v kvalifikácii je to tam šialené. Vôbec tam nebrzdíte, iba preraďujete rýchlostné stupne nadol. V Silverstone potrebujete správne nastavenie krídel, pretože v pomalších zákrutách potrebujete samozrejme viac prítlaku a priľnavosti. V Anglicku môže aj zapršať, ale ja mám takéto podmienky rád. Práve dážď by to mohol pekne premiešať."

Domáce preteky čakajú pilota s britsko-thajským pôvodom Alexa Albona.

"Cítim sa výborne! Tím nemal ideálny štart do sezóny, ale ak by sme si odmysleli podujatie, v ktorom som nedošiel do cieľa, tak sme získali slušné body. Auto sa stále zlepšuje a to je pozitívne," skonštatoval Albon. "Poznáme oblasti, ktoré chceme vylepšiť a to, že sa Silverstone nachádza blízko našej fabriky, je určite dobrou správou. Verím, že tu dosiahneme dobré výsledky. Historicky táto trať Red Bullu sedí a ja si jazdu na tomto okruhu užívam."

Albon zažil na Hungaroringu veľmi rušné preteky s množstvom predbiehacích manévrov. "Bola to zábava, ale niečo také si určite neželám. Máme výborné súťažné auto, ale budem rád, ak uspejeme aj v kvalifikácii a nebudeme sa musieť v pretekoch prebíjať nahor cez toľkých pilotov. To, že som sa však dostal v Maďarsku po takom postavení tak vysoko, bolo však veľmi uspokojivé."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac