spravy.sk spravy.sk

Ferrari bude opäť víťaziť. Ale až od roku 2022
zdroj: TASR-AP

Ferrari bude opäť víťaziť. Ale až od roku 2022

Prezident Ferrari John Elkann je presvedčený o návrate svojej značky na víťaznú cestu. Takýto scenár však očakáva až v roku 2022.

Scuderia čaká na zisk majstrovského titulu už od roku 2008 a hoci sa k Mercedesu približovala v rokoch 2017 a 2018, potom jej opäť došiel dych. Štart aktuálnej sezóny je veľkým sklamaním.

"Ferrari prechádza ťažkým obdobím, ktoré sa už však začalo dosť dávno. Pohár konštruktérov sme nezískali od roku 2008 a jazdecký titul od roku 2007," pripomína Elkann v rozhovore pre Gazzetta Dello Sport. "Mali sme tu éru Red Bullu, ktorý ťažil zo svojich aerodynamických kapacít, potom nastúpila výhoda hybridných motorov Mercedes. Tento rok doplácame na projektové chyby. Máme množstvo štrukturálnych slabín, ktoré majú dopad na aerodynamiku i dynamiku auta. A stratili sme aj silu motora."

"Realitou je, že naše auto nie je konkurencieschopné. Vidíme to na trati opäť a opäť. V tomto období však kladieme základy k návratu na vrchol. Víťaziť plánujeme po zmene pravidiel v roku 2022. Som presvedčený, že sa nám to podarí," hovorí Elkann.

Zmeny nastanú aj z pohľadu jazdeckého obsadenia. Štvornásobného majstra sveta Sebastiana Vettela nahradí mladý Carlos Sainz.

"V posledných desiatich rokoch sme tu mali majstrov sveta ako boli Fernando Alonso a Sebastian Vettel. Oboch však zastihla náročná fáza prebudovania a je oveľa ťažšie žiadať trpezlivosť od šampiónov, než od mladých pilotov, ktorí majú budúcnosť pred sebou. Tak ako som povedal, teraz sa snažíme položiť základy pre svetlú budúcnosť. Aj preto sme vsadili na mladých pilotov, s ktorými počítame dlhodobo. Charlesovi sme predostreli päťročný kontrakt a takéto dlhé zmluvy v histórii Ferrari časté nebývali. Chceme, aby sa stalo Maranello pre Leclerca a Sainza domovom. Musia byť blízko spojení s našimi inžiniermi a nové auto bude aj ich dieťaťom," dodáva prezident Ferrari. 
Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac