spravy.sk spravy.sk

Wolff sa prirovnal ku Kloppovi, s pilotmi je maximálne spokojný
zdroj: twitter mercedes

Wolff sa prirovnal ku Kloppovi, s pilotmi je maximálne spokojný

O budúcnosti Tota Wolffa v Mercedese sa už hovorilo viackrát. Strojca úspechu Mercedesu však opätovne ubezpečil, že sa nikam nechystá a svoju pozíciu prirovnal k pozícii Jurgena Kloppa v Liverpoole.

“Nemyslím si, že by Liverpool spochybňoval pozíciu Jurgena Kloppa. A rovnako tak si nemyslím, že by Daimler spochybňoval mňa," uviedol Wolff pre nemecký Auto, Motor und Sport.

"Máme relatívne komplexnú štruktúru a komplex kontraktov s mojimi podielmi v tíme. To je viac ako iba kontrakt zamestnanca, aký má napríklad Klopp. Potom je tu otázka budúcnosti podielu, ktorý patril Nikimu Laudovi. Tieto debaty prebiehajú už dllhý čas, ale je to na dobrej ceste. Jedno je isté - minimálne do konca roka musíme nájsť riešenie.”

Mercedes sa stále neponáhľa ani s oznámením jazdeckej dvojice pre rok 2021. Lewisovi Hamiltonovi i Valtterimu Bottasovi vypršia zmluvy už po tejto sezóne.

"My sme však s našou jazdeckou dvojicou spokojní," ubezpečil Wolff. "Obaja sú rýchli. Ak má Lewis horší deň, dokáže ho zaskočiť Valtteri. Ak má Lewis dobrý deň, tak je neporaziteľný. Dynamika a atmosféra medzi nimi je správna a to je tiež veľmi dôležité."

“Ak by sme mali v tíme dvoch egomaniakov, tak by to bolo veľmi náročné. Obaja však rešpektujú tím a to má pozitívny vplyv na náladu v tíme. Pre nás sú preto najlepším riešením. V zálohe máme aj mladíkov, ale George Russell ostane určite ešte minimálne rok vo Williamse a Esteban Ocon v Renaulte," dodal šéf tímu Mercedes.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac