spravy.sk spravy.sk

Albon bude mať nového súťažného inžiniera
zdroj:

Albon bude mať nového súťažného inžiniera

Tím Red Bull Racing preskupil svoj technický tím. Priamo na súťažnú trať sa vracia skúsený inžinier Simon Rennie, ktorý sa bude po novom starať o Alexa Albona.

Rennie je známy predovšetkým zo spolupráce s Markom Webberom počas sezóny 2013. V rokoch 2014 až 2018 pomáhal Danielovi Ricciardovi. Teraz bude súťažným inžinierom Albona.

Od rozhodnutia Daniela Ricciarda prestúpiť do Renaultu, pracoval Rennie na základni Red Bullu. Teraz má pomôcť thajskému pilotovi uľahčiť pochopenie auta RB16, ktoré je podľa mnohých šité skôr pre potreby Maxa Verstappena.

Doterajším súťažným inžinierom Albona bol Mike Lugg. Ten ostáva v tíme, no presunie sa na základňu. 

"Samozrejme, nebol to pre nás ideálny štart sezóny, ale ak si odmyslím preteky, v ktorých som nedošiel do cieľa, tak sme dokázali zakaždým získať slušné body," vyslovil sa Albon. "Auto sa zlepšuje a cítim sa teda pozitívne. Poznáme oblasti, ktoré potrebujeme zlepšiť a pracujeme na nich."

"Silverstone nachádza blízko našej fabriky, je určite dobrou správou. Verím, že tu dosiahneme dobré výsledky. Historicky táto trať Red Bullu sedí a ja si jazdu na tomto okruhu užívam."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac