spravy.sk spravy.sk

Red Bull je spokojný aj napriek nehode Albona
zdroj: TASR-AP

Red Bull je spokojný aj napriek nehode Albona

Tím Red Bull Racing má za sebou rušný piatok. Z pohľadu výsledkov musia byť Červení býci spokojní, veď Max Verstappen vyhral prvý tréning a Alex Albon bol v druhom druhý. Náladu však tímu pokazila havária Albona, ktorá spôsobila vyvesenie červených vlajok.

"Bolo tam veľa pozitív a to aj napriek nehode v druhom tréningu," rozhovoril sa Alex Albon. "Som v poriadku a nebolo to také zlé. Zrazu mi uletela zadná časť a už som to nevedel napraviť. Musíme sa pozrieť na dáta a zistiť, čo sa vlastne stalo. Ako tím sme však rozhodne pokročili. Očakávali sme to horšie, ale auto bolo od prvého kola prvého tréningu veľmi rýchle. Samozrejme, som si istý, že Mercedes neukázal všetko. Naše auto však bolo dobre vyladené a myslím si, že ho už chápeme lepšie. Zajtra budú vietor i teploty iné a bude to teda istý druh resetu. V tejto chvíli to však vyzerá dobre."

Alex Albon
TASR-AP


Albonov kolega Max Verstappen skončil v prvom tréningu prvý, v tom druhom sa umiestnil až na 14. pozícii. Celkovo strávil na okruhu 50 kôl.

"Počas môjho rýchleho kola ma zablokovali a potom som sa sústredil na dlhé výjazdy. Čas z druhého tréningu ma teda netrápi," vysvetlil Holanďan. "Celkovo to pre nás nebol zlý deň. Pokračujeme vo vývoji a nové diely pracujú dobre. Som teda šťastný z nášho smerovania. Samozrejme, stále sa môžeme zlepšovať a počas piatku nikdy neviete, čo robili iní. Naše auto však fungovalo lepšie a to je dobré. Uvidíme, aké bude počasie počas zvyšku víkendu. Celkovo to bol teda pozitívny deň, ale múdrejší budeme až po sobote."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac