spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg je pripravený na preteky, zažil poriadne rušný deň
zdroj: TASR-AP

Hülkenberg je pripravený na preteky, zažil poriadne rušný deň

Nico Hülkenberg nahradil počas piatkových tréningov v kokpite tímu Racing Point Sergia Pereza. Mexičana vyradil pozitívny test na koronavírus, no Nemec situáciu zvládol a teší sa na súťažný návrat.

"O druhej v noci som si bol vyskúšať sedadlo a o ôsmej som absolvoval hodinu v simulátore. Pomohlo mi to však. Tím vynaložil veľké úsilie a musím sa chlapcom poďakovať. Cez noc mi pripravili auto, v ktorom som sa cítil pohodlne. Ďakujem aj FIA za superlicenciu. Bolo to veľmi špeciálne," vyslovil sa Hülkenberg po tréningoch.

Na margo prípravy v simulátore povedal: "Simulátor je simulátor. V podstate som si iba zvykal na volant a jeho funkcie. Od môjho koronatestu som mal minimum času. Všetko sa to upieklo rýchlo a som zvedavý, ako sa bude moje telo cítiť zajtra. Je to samozrejme obrovská výzva, ale ja sa samozrejme nesťažujem."

Nico Hulkenberg
TASR-AP

Podľa šéfa tímu Otmara Szafnauera znamenal pozitívny test Pereza poriadnu hektiku. 

"V priebehu krátkeho času sme museli stihnúť veľa. Posledný test Sergia sme dostali včera o 14:20. Od tohto momentu sme sa snažili skontaktovať s Hülkenbergom a presvedčiť ho na návrat. To ťažké nebolo. Bol na to pripravený. Dostali sme ho do Anglicka a podrobili zdravotnému procesu. Zároveň sme mu pripravili superlicenciu, čo nebolo ľahké. Potrebujete totiž kontrakt a museli sme teda požiadať o schválenie radu pre kontrakty. Zároveň sme mu museli vysvetliť funkcie auta," dodal Szafnauer. 

Na zblíženie sa s autom RP20 mal Nemec v simulátore 45 minút. A potom už absolvoval dva voľné tréningy. 

2 tréning VC V Británia 31.7. (23 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac