spravy.sk spravy.sk

Mercedes sa pasoval s vetrom, verí vo vylepšenie balansu auta
zdroj: TASR-AP

Mercedes sa pasoval s vetrom, verí vo vylepšenie balansu auta

Lewis Hamilton po piatkových tréningoch skonštatoval, že veterné podmienky mu výrazným spôsobom skomplikovali prácu.

Britský pilot vstúpil do víkendu s cieľom pripraviť si podmienky k zisku siedmeho víťazstva na trati v Silverstone. V druhom voľnom tréningu však obsadil až piate miesto. Ako neskôr priznal, v aute W11 sa tentoraz necítil úplne najlepšie.

"Bol to dosť náročný deň," poznamenal Hamilton. "V Silverstone je tradične veterno a aj to je na tejto trati dobré. Vietor fúkal tentoraz rôznymi smermi a komplikovalo to jazdu v aute. Balans nebol taký, ako by som si želal. V noci sa na to pozrieme a uvidíme, čo sa s tým dá robiť. Nie je to žiadna pohroma, ale bol to rozhodne náročný deň."

Hamilton zrušil svoj druhý výjazd na mäkkej zmesi v druhom tréningu a na víťaza Lance Strolla napokon stratil tri desatinky sekundy. 

"Vyšli sme na trať, ale táto sada pneumatík nebola taká dobrá ako prvá," vysvetlil Hamilton. "Máme však skvelých inžinierov a určite sa s tým popasujeme. Pokračujeme v hre s detailami a verím, že v noci nájdeme riešenie."


Valteri Bottas
TASR-AP


Hamiltonov kolega Valtteri Bottas obsadil v druhom tréningu tretiu priečku. Fín vyjadril spokojnosť s pokrokom medzi dvomi tréningami.

"Prvý tréning bol z pohľadu balansu veľmi náročný. V druhom tréningu som sa už však tak zle necítil. Rozostupy boli maličké a za normálnych okolností sa dokážeme v kvalifikácii zlepšiť. Nemám teda nejaké vážne obavy. Výborne však vyzerajú aj Racing Point a Red Bull Racing. V sobotu nás čakajú úplne iné podmienky a iný môže byť aj vietor. To hrá na tejto trati silnú rolu," dodal Bottas.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac