spravy.sk spravy.sk

Komplikovaný deň Ferrari. Leclerc sa trápil s balansom, Vettela limitovala porucha
zdroj: TASR-AP

Komplikovaný deň Ferrari. Leclerc sa trápil s balansom, Vettela limitovala porucha

Rýchlosť tímu Ferrari v piatkových tréningoch nebola zlá a Charles Leclerc sa dokázal v druhom tréningu umiestniť na solídnom štvrtom mieste. Monačan však zároveň uviedol, že auto bolo extrémne ťažko ovládateľné.

"Kvalifikačná rýchlosť bola určite o kúsok lepšia, než sme očakávali. To je dobrá správa," rozhovoril sa Leclerc. "Z pohľadu prítlaku sme prikročili k celkom radikálnemu prístupu a celkom sa to vyplatilo. Kvalifikácia by mohla byť fajn, ale v pretekoch to môže byť na dlhých výjazdoch iné. Musíme si teda zhodnotiť dáta a uvidíme, čo prinesie sobota."

"Balans auta spôsoboval extrémne náročné ovládanie. Bolo naozaj veľmi, veľmi ťažké neurobiť chybu. Toto potrebujeme zlepšiť, pretože inak by to bola obrovská výzva. Stále však môžeme zmeniť veľa vecí a možno budeme musieť obetovať časť kvalifikačnej rýchlosti na úkor pretekov."

Charles Leclerc a Sebastian Vettel
TASR-AP


Ešte náročnejší deň zažil Sebastian Vettel. Prvý tréning vynechal pre problémy s medzichladičom, v druhom absolvoval 23 kôl, no obsadil až osemnástu pozíciu. 

"Bo to narušený deň. Mali sme problém s brzdovým pedálom a musel som počkať na jeho opravu. Bolo teda ťažké dostať sa do rytmu. Celkovo sme sa niečo naučili, ale je jasné, že potrebujeme vylepšiť auto. Uvidíme, čo prinesie sobota. Trať by sa mala ochladiť a verím, že nám to pomôže," uviedol nemecký pretekár tímu Ferrari.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac