spravy.sk spravy.sk

Kvjat príde o päť miest na štarte
zdroj: TASR-AP

Kvjat príde o päť miest na štarte

Pilot tímu AlphaTauri Daniil Kvyat bude pred štartom VC Veľkej Británie potrestaný stratou piatich miest na štarte. Dôvodom je výmena prevodovky.

Ruský pilot avizoval problém s prevodovkou už po zisku dvanásteho miesta v Maďarsku. Podobný problém zaznamenal aj jeho kolega Pierre Gasly. Výmena sa týka aj neho, no na rozdiel od Kvjata sa trestu báť nemusí. V Maďarsku totiž nedošiel do cieľa.

Obaja piloti AlphaTauri zažili v piatok slušný deň, pričom spokojnejší bol Gasly. Ten totiž obsadil v druhom tréningu ôsme miesto. Kvjat bol pätnásty, keď doplatil na červené vlajky spôsobené nehodou Alexa Albona.

Daniil Kvjat
TASR-AP

"Bol to veľmi produktívny deň," poznamenal Kvjat. "Škoda len tých červených vlajok. Na nových gumách som bol na ceste za rýchlym kolom. Takto som to musel prerušiť. O aute sme sa však naučili veľa vecí a s balansom som celkovo spokojný. Podmienky sa však určite zmenia a musíme byť na pozore. Tieto zmeny pochopíme v treťom tréningu."

Pierre Gasly
sa v Maďarsku trápil so spoľahlivosťou techniky. "Teraz je to už našťastie lepšie. Vyskúšali sme veľa vecí, ale balans ešte nie je úplne podľa mojich predstáv. Z pohľadu výkonu to však vyzerá dobre. V sobotu a v nedeľu však budú iné podmienky. Podstatné je, že som najazdil viac kôl, ako počas celého víkendu v Maďarsku."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac