spravy.sk spravy.sk

Vettel: O veľa horšie to už byť nemôže
zdroj: TASR-AP

Vettel: O veľa horšie to už byť nemôže

Sebastian Vettel zažíva v Silverstone veľmi ťažký víkend. Po biednom piatku sa mu nepodarilo nájsť správny rytmus ani v kvalifikácii a do pretekov odštartuje až z desiatej pozície.

"Nevedel som nájsť správny rytmus," priznal po kvalifikácii Vettel. "Auto nebolo veľmi zlé, ale mne jednoducho nesedelo. Včera som odjazdil málo kôl a dnes som nemal od rána správny rytmus."

Vettel zaznamenal v piatok problémy s medzichladičom i brzdovým pedálom a v sobotu nemal v Q3 potrebnú rýchlosť na strednej zmesi pneumatík. V nedeľu odštartuje na mäkkej zmesi, čo sa však nejaví ako ideálna taktika.

"V každom prípade môžem povedať, že v pretekoch zabojujem. Uvidíme, čo to prinesie. Štart na mäkkých gumách nie je ideálny, ale skúsime z toho vyťažiť maximum. Z môjho pohľadu nejde o ideálny víkend, ale verím, že v pretekoch to už bude iba lepšie. O koľko lepšie, to povedať neviem. Oveľa horšie to už však byť nemôže."

Oveľa lepší deň zaznamenal jeho kolega Charles Leclerc. Nielenže si vybojoval štvrtú štartovú pozíciu, ale podarilo sa mu to na stredne mäkkej zmesi. Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac