spravy.sk spravy.sk

Russell zinkasoval penalizáciu, prepadne sa na chvost štartového poľa
zdroj: TASR-AP

Russell zinkasoval penalizáciu, prepadne sa na chvost štartového poľa

George Russell zinkasoval po kvalifikácii na VC Veľkej Británie penalizáciu v podobe straty piatich miest na štarte. Dôvodom je ignorácia žltých vlajok.

 Pilot tímu Williams sa prebojoval do Q2 tretíkrát v rade a v kvalifikácii obsadil napokon pätnástu pozíciu. Stewardi však dodatočne preverili jeho jazdu pod žltými vlajkami, ktoré spôsobil šmyk jeho kolegu Nicholasa Latifiho.

Russell cez vysielačku hlásil, že určite spomalil a všetko je v poriadku. Práve v tom kole však zaznamenal najrýchlejší čas. Vedenie pretekov ho napokon potrestalo za porušenie pravidiel. 

Britský pilot sa tak prepadne na chvost štartového roštu. 

"Russell vysvetlil, že zbadal dvojité žlté vlajky v siedmej zákrute a myslel si, že ide iba o jednoduchú žltú vlajku. Trochu spomalil, ale jeho rýchlosť nebola výrazne pomalšia ako v predošlých kolách. Snažil sa vysvetliť, že mal plnú kontrolu nad autom a v prípade potreby by bol schopný reagovať. Toto kolo sa však ukázalo ako jeho najrýchlejšie," píše sa v stanovisku. "Vypočuli sme si komunikáciu cez tímovú vysielačku a bolo tam jasne počuť, že ho z tímu varovali."

Russell zinkasoval aj tri trestné body.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac