spravy.sk spravy.sk

Hamiltona nezastavil na ceste za pole position ani šmyk
zdroj: TASR-AP

Hamiltona nezastavil na ceste za pole position ani šmyk

Lewis Hamilton po nevýraznom piatku predviedol, že Mercedes je stále dominantnou silou F1 a do nedeľňajších pretekov v Silverstone odštartuje z pole position. Tá má v jeho kariére poradové číslo 91.

Šesťnásobný majster sveta zdolal kolegu Valtteriho Bottasa o tri desatiny sekundy, keď na Fína jemne strácal v Q1 i v Q2. V druhej časti kvalifikácie sa dokonca v zákrute Luffield ocitol v šmyku, po ktorých nasledovali hodiny. Dokázal sa však vrátiť späť na trať. 

"Pre mňa to v podstate nebola pekná kvalifikácia," skonštatoval Hamilton. "Balans auta bol nevyrovnaný a dosť som sa trápil. V Q2 som sa dostal do šmyku a predviedol som svoje prvé hodiny po dlhom čase."

"Pneumatiky boli našťastie v poriadku a to isté potom platilo aj o novej sade. Potom som sa snažil upokojiť a postupne sa prehrýzť cez kvalifikáciu v jednotlivých blokoch. Bolo to náročné, pretože Valtteri jazdil jedno rýchle kolo za druhým. Do Q3 som išiel so sviežou mysľou a počas dvoch rýchlych kôl som sa už cítil výborne. Valtteri tlačí počas celého víkendu a na tomto okruhu je neskutočne rýchly.  Do poslednej chvíle som bol pod tlakom."

Lewis Hamilton
TASR-AP


Hamilton napokon zabral a vybojoval pre Mercedes siedme kvalifikačné víťazstvo v Silverstone v rade. Táto rekordná šnúra odštartovala začiatkom hybridnej éry motorov V6 v roku 2014. 

"Výkon na tejto trati bol neuveriteľný. Ide o jednu z najlepších tratí sveta, obzvlášť, ak sú takéto podmienky ako dnes. Teplota bola správna, fúkal aj dobrý vietor. Som vďačný celému tímu za skvelú prácu v továrni i na mieste pretekov. Krok po krok neustále napredujeme. Napriek krásnym výsledkom nespíme na vavrínoch a snažíme sa nachádzať nové limity. To je na tomto tíme pôsobivé," pridal Hamilton. 

Kvalifikácia na VC Veľkej Británie 1.8. (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac