spravy.sk spravy.sk

Verstappen vyťažil z auta maximum, Albon sa nedostal do Q3
zdroj: TASR-AP

Verstappen vyťažil z auta maximum, Albon sa nedostal do Q3

Tím Red Bull Racing ukázal v kvalifikácii na VC Veľkej Británie veľmi kvalitnú rýchlosť a Max Verstappen nestačil s časom 1:25:325 jedine na zástupcov dominantného Mercedesu.

"Celkovo to bola dobrá kvalifikácia a z auta sme dostali to, čo sa dalo. Moje posledné kolo v Q3 bolo v poriadku, ale Mercedes bol jednoducho prirýchly. To nás však neprekvapilo a s tretím miestom som spokojný. Dáva mi totiž dobrú príležitosť zabojovať v pretekoch," rozhovoril sa Verstappen. "Verím v čistý štart a potom by som chcel pritlačiť. Na tejto trati hrá veľkú rolu vietor a autá sú na tento faktor citlivé. Včera sme sa trochu trápili v pomalších zákrutách, ale o aute sa stále učíme nové veci a snažíme sa to zlepšiť. Myslím si, že viac sme už asi urobiť nemohli. V pretekoch sa pokúsime získať slušné body. Minimum by malo byť tretie miesto, ale verím, že by sa dalo získať aj viac."

Menej optimisticky naladený bude pred pretekmi Alex Albon. V piatok havaroval, v sobotu skončil v kvalifikácii až dvanáste miesto a nedostal sa teda do tretej časti. 

"Počas tohto víkendu vyzerám veľmi silno, aj keď pre mňa bol lepší piatok ako sobota. Víkend však pokračuje a ešte nás čakajú preteky," nestráca nádej Albon. "Na tejto trati sa mení vietor a to ovplyvňuje aj balans auta. Snažili sme sa to vylepšiť a v Q2 to bolo veľmi tesné. Rozdiely boli maličké a napokon mi kúsok chýbal. Pred pretekmi však máme voľný výber pneumatík a verím, že vymyslíme niečo, čo nám pomôže k dobrým bodom."

"Klamal by som, ak by som nepriznal miernu frustráciu. Obzvlášť ak sa pozriem na stratu na Mercedes. Vieme, že táto trať im sedí, ale v tejto chvíli sú neskutočne rýchli. Musíme sa však snažiť vyvíjať čo možno najväčší tlak," skonštatoval šéf tímu Red Bull Racing Christian Horner. "Vietor má na aerodynamiku silný vplyv. Z pohľadu Alexa bolo sklamaním, že sa nedostal do Q3. Max odviedol skvelú prácu a z auta vyťažil maximum. Odštartuje z druhého radu a pre nás je to najlepšia štartovacia pozícia na tejto trati od roku 2016. Určite neprestaneme tlačiť. Naša súťažná rýchlosť je spravidla lepšia ako v kvalifikácii a verím teda, že v pretekoch dosiahneme slušné výsledky s oboma autami."

Kvalifikácia na VC Veľkej Británie 1.8. (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac