spravy.sk spravy.sk

Norris takmer neprešiel z Q1, napokon má skvelé piate miesto na štarte
zdroj: TASR-AP

Norris takmer neprešiel z Q1, napokon má skvelé piate miesto na štarte

Pilot tímu McLaren Lando Norris sa takmer nedostal z prvej fázy kvalifikácie, aby ju napokon ukončil na skvelej piatej pozícii.

Norris postúpil do Q2 až z pätnástej pozície a v tej chvíli to vyzeralo, že to nebude jeho deň. Ako neskôr priznal, v tejto fáze kopil chyby. 

"Nebolo to tak, že by som sa šetril a nešiel naplno. Povedal by som, že sa stal presný opak," hodnotil kvalifikáciu Norris. "V Q1 a Q2 som sa snažil až príliš a to bolo kontraproduktívne. Z toho plynuli chyby. Určite tomu napomohol aj vietor. Čím viac som sa snažil, tým horšie to bolo. Cítil som síce miernu pretáčavosť, ale to nebol hlavný problém, ktorý by ma pripravil o dve desatiny sekundy. jednoducho som robil chybičky a jazdil som zbytočne za hranou. Teší ma však, že keď išlo do tuhého, tak som to zvládol."

Lando Norris
TASR-AP


Výkony oboch svojich pilotov, Landa Norrisa i Carlosa Sainza (7. miesto), ocenil šéf tímu Andreas Seidl nasledovne: "Pred obomi mám veľký rešpekt. Víkend čo víkend odvádzajú kvalitnú prácu. Štvrtýkrát v rade sme sa dostali v plnom počte do Q3 a to potvrdzuje kvalitu výkonov pilotov McLarenu. Myslím si, že práve to je naša výhoda v porovnaní s inými stajňami."

Seidl priznal,že po piatku plne spokojný nebol, no pár zmien vykonaných v noci, aerodynamickému i mechanickému nastaveniu pomohlo.

"Tím odviedol spoločne s pilotmi v noci skvelú prácu. Vykonali správne rozhodnutia a zmeny autu pomohli. Odzrkadlilo sa to na našom postavení na štarte," dodal šéf tímu McLaren.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac