spravy.sk spravy.sk

Vettel si počas celého víkendu neporozumel s autom
zdroj: TASR-AP

Vettel si počas celého víkendu neporozumel s autom

Zatiaľ čo Charles Leclerc získal v Silverstone svoje druhé pódium sezóny, jeho kolega Sebastian Vettel sa musel uspokojiť so ziskom jediného bodu za desiate miesto. Ako po pretekoch priznal, v aute sa necítil dobre.

"Auto bolo ťažko ovládateľné," vyslovil sa Vettel po pretekoch. "Nevedel som získať potrebné sebavedomie. Neviem prečo to bolo takto a musíme sa na to pozrieť. Isté je, že väčšinu kôl som sa trápil. Od úvodu až do konca tam bolo niečo, čo nefungovalo podľa mojich predstáv."

"Inak to neboli veľmi stresujúce preteky. V podstate som nemal šancu. Ľudia okolo mňa boli jednoducho rýchlejší ako ja. Ťažko som sa vôbec udržiaval na trati. Ani fyzicky to nebolo náročné, pretože som nemohol útočiť. Auto mi to nedovoľovalo. Verím, že to napravíme a budúci víkend bude lepší," povzdychol si nemecký pretekár, ktorý sa pretrápil celým víkendom. "Skúšal som všeličo. Aj zmenu svojho štýlu. Akonáhle som však skúšal brzdiť neskôr, mal som veľký problém udržať ho na trati. Tento víkend som sa nikam neposunul."

Sebastian Vettel - Silverstone
TASR-AP

"Ak sa pozrieme na tieto preteky, tak minimálne Sebastian to mal veľmi ťažké. Z pohľadu jeho auta môžeme urobiť určite oveľa viac," zamyslel sa šéf tímu Ferrari Mattia Binotto. "Už v piatok stratil prvý tréning a to mu nepomohlo. Počas celého víkendu však nezískal dôveru k autu. Musíme to pochopiť. Pozrieme si aj dáta z auta Charlesa a skúsime to optimalizovať. Priestor na zlepšenie je totiž veľký."

Spomínaný Charles Leclerc bol po pretekov v Silverstone určite oveľa spokojnejší. "Boli to veľmi zvláštne preteky. Keď som sa dopočul, že Valtteri dostal defekt, výrazne som spomalil. Urobili sme všetko, čo dnes bolo v našich silách. Som rád, ako sa nám podarilo narábať s pneumatikami, využili sme naše príležitosti."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac