spravy.sk spravy.sk

Grosjean vinu necíti: Ak som urobil niečo zlé, tak sa ospravedlňujem
zdroj: TASR-AP

Grosjean vinu necíti: Ak som urobil niečo zlé, tak sa ospravedlňujem

Pilot tímu Haas F1 Romain Grosjean videl počas VC Veľkej Británie bielo-čierne vlajky a zo strany vedenia pretekov obdržal formálne varovanie za nebezpečnú jazdu. V súbojoch s Carlosom Sainzom a Danielom Ricciardom totiž predviedol tzv. vlny, čiže nebezpečné náhle zmeny smeru.


"Stewardi si pozreli video záznamy z oboch incidentov a vypočuli Grosjeana, Ricciarda, ako aj ich tímových manažérov. Zmena smeru počas brzdenia predstavuje veľmi nebezpečný manéver. Grosjean preto uvidel od riaditeľa pretekov bielo-čiernu vlajku za manéver pred Sainzom. Stewardi si prezreli aj situáciu medzi Grosjeanom a Ricciardom. Grosjean sa vyjadril, že v oboch prípadoch brzdil pred zákrutou. V druhom prípade to bolo tesnejšie," uvádza stanovisko stewardov. 

Grosjean napriek tomu vyviazol z oboch incidentov bez trestu. Zatiaľ čo súperi ho obvinili z nekorektnej jazdy, on sám to až tak tragicky nevidel.

"Nestarám sa o ich názory. Ospravedlňujem sa, ak som urobil niečo zlé. Ešte som nevidel video záznam. V spätných zrkadlách som však toho veľa nevidel. Ak používa pilot za vami DRS, tak sa približuje rýchlo a ťažko to teda posúdiť. Určite som tam však nechal priestor pre šírku auta. Obaja ma navyše predbehli, takže... Ešte raz. Ak som urobil niečo zlé, tak sa ospravedlňujem. Bránil som si však svoju súťažnú pozíciu."

V jednej fáze pretekov bol Grosjean na výbornom štvrtom mieste. Napokon však skončil až šestnásty.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac