spravy.sk spravy.sk

Ricciardo veril v pódium: Ďalšia šanca príde o týždeň
zdroj: TASR-AP

Ricciardo veril v pódium: Ďalšia šanca príde o týždeň

Pilot tímu Renault Daniel Ricciardo vyrovnal v nedeľu svoj najlepší výsledok od odchodu z Red Bullu Racing. Austrálčan vyťažil z rušného záveru VC Veľkej Británie zisk štvrtého miesta. Niet divu, že bol po pretekoch spokojný.


"Ten záver bol šialený. Štvrté miesto je výborné. Mali sme kvalitný štart, po ktorom som poskočil na šiestu pozíciu. Potom sme ukázali slušnú rýchlosť," pochvaľoval si Ricciardo. 

Autá tímu McLaren boli podľa jeho slov rýchlejšie, no v cieli bol na tom lepšie on. "Po reštarte pretekov som bol blízko Carlosa Sainza, ale nevedel som sa na neho dotiahnuť. Navyše sa ku mne priblížil Norris. Tam som nestíhal a to bolo trochu frustrujúce. Stále som však bol nažive a v závere už bola rýchlosť opäť lepšia. Dokázal som sa dostať cez Landa a Carlos mal potom problém s pneumatikou."

Ricciardo dokonca živil nádej na zisk pódia. V závere totiž cítil, že je rýchlejší ako Charles Leclerc z Ferrari. 

"Približoval som sa k nemu. Ak by trvali preteky o pár kôl dlhšie, tak z toho možno mohlo byť aj pódium. Ďalšiu šancu dostaneme o týždeň. Tentoraz nám síce napomohol chaos, ale ukázali sme, že patríme medzi najlepšiu šesticu. A to je potešujúce," dodal Austrálčan v službách Renaultu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac