spravy.sk spravy.sk

Magnussen skritizoval Albona: Neodhadol situáciu
zdroj: TASR-AP

Magnussen skritizoval Albona: Neodhadol situáciu

Kevin Magnussen skritizoval pilota Red Bullu Alexandra Albona za slabý odhad pri predbiehacom manévri, ktorý ukončil účinkovanie dánskeho pretekára na okruhu v Silverstone.

Pretekár tímu Haas F1 havaroval na konci prvého kola, keď kolidoval s Albonom. Stalo sa tak v zákrute Club. Dán otvoril Albonovi dvere a ten sa ho snažil predbehnúť zvnútra. Alex však rýchlo zistil, že tam dostatok miesta nebude. Za svoj manéver zinkasoval päťsekundový trest a po pretekoch mu pridelili aj dva trestné body pre superlicenciu. Magnussen skončil v štrkovej zóne a mal po pretekoch.

"V čase, keď som ho tam zbadal, už bolo jednoducho neskoro. Nedal mi tam žiadny priestor," posťažoval sa Magnussen. "Pokojne mohol trochu počkať. Mal rýchlejší auto a časom by ma určite predbehol. V tomto prípade jednoducho podnikol prehnaný risk. Mohol to skúsiť o zákrutu neskôr. Chápem, že nemal zlý úmysel, ale toto jednoducho neodhadol."

VC Veľkej Británie - havária Kevina magnussena
TASR-AP


Albon svoj podiel priznal, no uviedol, že išlo o situáciu 50-50. Vinu tak pripísal obom stranám.

"Urobil tam chybu a tak som to skúsil. Potom som si uvedomil, že ma nevidí. Zavrel mi dvere a snažil som sa tomu vyhnúť. Došlo však ku kontaktu. Už som sa tomu nevedel vyhnúť," uviedol pretekár Red Bullu.

Celú situáciu okomentoval aj šéf červených býkov Christian Horner: "Kontakt ho posunul dozadu, ale nemôžeme ho viniť. S Magnussenom to bol typický súťažný incident. Kevin urobil chybu a došlo ku kontaktu. Päťsekundová penalizácia bola asi fér."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac