spravy.sk spravy.sk

Verstappen považuje formát víkendu v Imole za hlúpy
zdroj: TASR-AP

Verstappen považuje formát víkendu v Imole za hlúpy

Max Verstappen považuje možnosť jediného tréningu pred VC v Imole za veľkú hlúposť.

Predstavitelia F1 oznámili, že návrat do Imoly (naposledy sa tam súťažilo v novembri 2006) prebehne v špeciálnom móde. Grand prix Emilia Romanga prebehne iba počas dvoch dní a piatkové tréningy tak nebudú možné.

"Ak by nám takto upravili víkend na trati, ktorú poznáme, tak by to nebol taký problém. V podstate síce stále platí, že podmienky budú rovnaké pre všetkých a v tomto smere to problém nie je. Celkovo je to však nesprávne riešenie,
" hovorí pilot Red Bullu Racing.

"Keby nám dali aspoň dva tréningy. To by nám umožnilo zoznámiť sa s traťou a popracovať na nastavení auta. Takto je to jednoducho hlúpe."


Problém s formátom víkendu však neznamená, že by sa Verstappen na Imolu netešil.

"Ja sa tam veľmi teším. Je to skvelá trať a som rád, že ju zaradili do kalendára. Jednoducho však považujem za nesprávny formát víkendu,"
uviedol Verstappen, na ktorého nadviazal aj kolega Alex Albon. "Dávalo by to zmysel, ak by sa tak stalo napríklad počas tohto víkendu. Trať v Silverstone poznáme a jazdili sme na nej aj pred týždňom. Bez dvoch tréningov by sme to určite prežili. V Imole by sa nám však tri dni naozaj zišli. Nejazdilo sa tam roky a pre všetkých to bude niečo nové."

Svoj názor na túto tému pridal aj Sebastian Vettel z Ferrari. "Pred kvalifikáciou budeme mať všetci rovnaký priestor na trati. Bude to vzrušujúce. V tejto chvíli ešte neviem, koľko pneumatík tam budeme mať k dispozícii. Dôležité bude, aby sme si rýchlo zvykli na okruh a nastavili auto. Ak máte obvykle po piatku zlý pocit, tak to v noci zmeníte. Teraz to bude iné. Po jedinom tréningu bude nasledovať kvalifikácia. Inak to však bude podobné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Imola

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac