spravy.sk spravy.sk

Hulkenberg pracuje na návrate do F1
zdroj: TASR-AP

Hulkenberg pracuje na návrate do F1

Nico Hulkenberg zažil krátky návrat do F1. Počas VC Veľkej Británie nahradil Sergia Pereza (napokon ani neodštartoval), no vyzerá to tak, že už počas tohto víkendu sa Mexičan do kokpitu Racing Point vráti. Nemec sa v každom prípade pripomenul a snaží sa pracovať na trvalom návrate.

Hulkenberg prišiel v závere minulého roka o miesto v Renaulte, kde ho nahradil Esteban Ocon. Teraz sa snaží 32-ročný pretekár o návrat.

"Som v kontakte s niekoľkými ľuďmi z prostredia F1, šéfmi tímov a všetci sa navzájom dobre poznáme," hovorí Nico pre autosport. "Niektoré rozhovory sú bežné, iné sa týkajú budúcnosti. Zatiaľ nepadlo nič konkrétne, ale hovoríme o tom. Myslím si, že je otázkou týždňov, kým dôjde na konkrétnosti."

Hulkenberg vie, že dočasný záskok za Pereza mohol jeho šance výrazne zvýšiť. 

"Samozrejme, že silný výsledok by mi pomohol. Bola by to tá najlepšia reklama. Šéfovia tímov ma však poznajú dlho. Nesledujú iba jedny preteky. Obzvlášť, ak sa odohrali za takýchto podmienok. Iste, ak dostanete šancu, želáte si vydarené preteky, ale tímu som sa snažil pomôcť počas celého víkendu,
” pridal Hulkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac