spravy.sk spravy.sk

Bottas je mentálne nastavený na víťazstvo v pretekoch, Hamilton je nespokojný
zdroj: TASR/AP

Bottas je mentálne nastavený na víťazstvo v pretekoch, Hamilton je nespokojný

Valtteri Bottas oslávil predĺženie kontraktu s tímom Mercedes najlepším možným spôsobom - ziskom pole position pre VC 70. výročia F1.

Svojho tímového kolegu Lewisa Hamiltona zdolal o 0,063 sekundy a získal tak dobrú šancu na okresanie súčasnej tridsaťbodovej straty v priebežnom poradí šampionátu. 

"Cítim sa skvele. Milujem kvalifikácie, obzvlášť, ak sa mi darí," hovorí Bottas. "Štartovať z prvej pozície predstavuje skvelý pocit a z auta i seba som dostal maximum. Podarilo sa nám nájsť dobré nastavenie auta a som spokojný s dosahovaným pokrokom. Som hrdý na to, že môžem pilotovať toto úžasné auto. Je nesmierne rýchle.


”Od minulého týždňa sme robili všetko pre zlepšenie auta a som rád, že kráčame správnym smerom. Myslím si, že máme aj kvalitnú súťažnú rýchlosť a mojou úlohou teraz bude dobrý štart. Mentálne som nastavený na víťazstvo a urobím preto všetko," dodáva Fín v službách Mercedesu.

Spokojný naopak nie je jeho kolega Lewis Hamilton.

"Nebolo to fantastické. Moje kolo bohužiaľ nebolo perfektné," poznamenal Hamilton. "Čo sa týka pretekov, nečakám taktiky na jednu zastávku. Videli sme, aké problémy mali gumy počas minulého týždňa a teraz sú zmesi ešte mäkkšie."

Brit odštartuje preteky na stredne tvrdej zmesi gúm. Max Verstappen z Red Bullu bude mať tvrdú zmes. "Taktika zohrá veľkú rolu, ale väčšina pilotov pôjde na dve zastávky."Kvalifikácia VC k 70. výročiu (9 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac