spravy.sk spravy.sk

Binotto: Vettel nebol obeťou taktiky tímu, ale vlastného šmyku z úvodu
zdroj: TASR-AP

Binotto: Vettel nebol obeťou taktiky tímu, ale vlastného šmyku z úvodu

Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto uviedol, že šmyk Sebastiana Vettela z prvého kola poškodilo jeho pretekom viac, ako zmätok spôsobený tímovou taktikou červenej stajne.

Nemecký pretekár obsadil v nedeľňajších pretekoch až dvanástu pozíciu, pričom väčšinu strávil márnym bojom v spodnej časti štartového poľa. Štvornásobný majster sveta sa dostal do takejto situácie po tom, čo v prvej zákrute stratil kontrolu nad autom a po šmyku spadol na poslednú pozíciu.

Vettel po pretekoch spochybnil taktiku Ferrari, keď uviedol, že jeho tím zmenil pôvodný plán z ranného brífingu. Krátky prvý stint na tvrdšej zmesi podľa neho nedával zmysel. 

"Nemám potuchy, čo sa vlastne stalo. Snažil som sa ostať mimo problémov, ale dostal som sa do veľkých problémov. Myslel som si, že tam do mňa niekto ťukol, ale nebolo tomu tak. Od tohto momentu to boli ťažké preteky. Myslím si, že sme to mohli zvládnuť lepšie. S pneumatikami sme zaobchádzali lepšie ako minulý týždeň, ale v tej premávke som nemal šancu," skonštatoval Vettel, ktorý však nedokázal vysvetliť, ako mohol skončiť s rovnakým autom Charles Leclerc na štvrtej priečke. 

"Robil som, čo sa dalo. Za normálnych okolností to stačí, ale tentoraz nie," pridal sklamaný Vettel.

Sebastian Vettel
TASR-AP


Mattia Binotto chápe, že Vettel mal s autom SF1000 problémy, no situáciu si podľa neho skomplikoval vlastným šmykom.

"Nemyslím si, že by stratil vieru. Po ťažkej kvalifikácii a posledných dvoch pretekoch však stále nenašiel potrebnú dôveru v auto. Po tom, čo sa dostal na obrubník, prišiel šmyk a potom to už išlo z kopca," uviedol Binotto. "Úprimne, v tomto prípade nehrala taktika rolu. Možno sme ho stiahli do boxov o pár kôl skôr, čo ho stálo pozíciu na úkor Räikkonena. Vedeli sme však, že túto stratu doženieme. Umožnilo to však napredovať Charlesovi Leclercovi a z pohľadu tímu to bola správna voľba. Nemyslím si, že by sme tým znevýhodnili Sebastiana. Svoju pozíciu v boji s Kimim si totiž vzal rýchlo späť. S  ostatnými súpermi mal však problémy. Jeho preteky jednoznačne ovplyvnil štart. To bolo kľúčové, nie taktika tímu."

Sebastian Vettel zažíva v každom prípade veľmi slabú sezónu. Z posledných štyroch pretekoch nebodoval vo dvoch a celkovo mu patrí s desiatimi bodmi iba trinásta pozícia v šampionáte. Takýto zlý štart nezažil od svojej prvej sezóny v Toro Rosso v roku 2008.VC k 70. výročiu F1 (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac