spravy.sk spravy.sk

McLaren zažil ťažké preteky plné problémov
zdroj: TASR-AP

McLaren zažil ťažké preteky plné problémov

Carlos Sainz opúšťal Silverstone s poriadnou dávkou frustrácie. Zatiaľ čo sám cítil veľkú šancu na body, problém počas pitstopu zmenil jeho preteky na trápenie.

Španiel doplatil na nevydarenú zastávku v boxoch v 23. kole. Po nej mu do cesty vošiel Esteban Ocon. Následne sa ocitol vo vláčiku stredu poľa a napokon obsadil až trináste miesto.

"Prvý problém som mal už po štarte, keď som sa snažil v prvej zákrute vyhnúť Sebastianovi Vettelovi. Potom sme sa už len viezli," pustil sa do hodnotenia pretekov Sainz. "Po prvom kole pitstopov som mal obuté tvrdé gumy a začal som sa posúvať nahor. Pred zvyšnou časťou pretekov som mal veľmi silnú pozíciu, ale potom som stratil počas pitstopu ďalších päť sekúnd. Ocitol som sa v premávke a moja pozícia bola veľmi zlá."

"Všetka tvrdá práca tak bola stratená. Bol to ďalší ťažký deň a začínam byť z toho frustrovaný. Nemám slová, pretože momentálne mi nič nevychádza. So svojim výkonom som však spokojný. Potrebujem len otočiť list."

Lando Norris
TASR-AP


Na otázku, či cítil šancu na body, odpovedal bez zaváhania: "Jednoznačne, mohol som ich získať poľahky. Po prvom stinte to vyzeralo naozaj dobre. Nechcem však zvaľovať vinu na iných. Počas pitstopu sme mali jednoducho mechanickú chybu."

Spokojnejší bol po pretekoch jeho kolega Lando Norris, ktorý získal aspoň dva body za deviatu pozíciu. 

"Bohužiaľ mi však nepomohli pneumatiky. Ničili sa rýchlo a užitočnejšia by asi bola taktika troch zastávok," uviedol Norris. "Snažil som sa šetriť gumy, ale boli to ťažké preteky a veľmi sa to nezlepšovalo. Mrzí ma to, pretože sa mi pneumatiky rýchlo zodrali a potom som už nemohol myslieť na nejaké predbiehacie manévre. Predbehol ma Albon a cítil som, že ak nepôjdem do boxov, tak nemám šancu. Poviem pravdu, kvôli pneumatikám som si tieto preteky veľmi neužil. V závere som sa snažil predbehnúť Ocona, ale nedalo sa."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac