spravy.sk spravy.sk

V Haase nateraz pilotov neriešia. Z pohľadu zotrvania v F1 je pre tím kľúčová nová komerčná dohoda
zdroj: TASR-AP

V Haase nateraz pilotov neriešia. Z pohľadu zotrvania v F1 je pre tím kľúčová nová komerčná dohoda

Šéf tímu Haas F1 Gunther Steiner vyhlásil, že jeho stajňa nepotvrdí pilotov pre sezónu 2021 až do momentu, kým sa Gene Haas nevysloví jasnou rečou v otázke zotrvania v F1.

Americký tím vstúpil do Formuly 1 pred sezónou 2016 a od svojho debutu spolupracuje s Ferrari. V sezóne 2018 dosiahol svoj najväčší úspech, keď skončil v Pohári konštruktérov na piatej pozícii.

Odvtedy však Haas upadá a v aktuálnej sezóne má na svojom konte zatiaľ iba jediný bod. Tímu by mohol pomôcť rozpočtový strop vo výške 145 miliónov dolárov, ktorý vstúpi do platnosti v budúcej sezóne. Budúcnosť je však stále neistá a majiteľa Gene Haasa zaujímajú hlavne detaily novej komerčnej dohody.

Romain Grosjean
TASR-AP

"V tejto chvíli riešime hlavne otázky novej Concordskej dohody. Uvidíme, aká bude jej záverečná podoba a až potom začneme hovoriť o pretekároch," vyslovil sa Steiner v odpovedi na otázku, či majú Romain Grosjean a Kevin Magnussen svoje pozície isté.

"Ťažko povedať, či ich majú isté, alebo nie. Tak ako som totiž povedal, jazdeckou zostavou pre novú sezónu sme sa ešte nezaoberali. Naozaj som o tom s Genem nehovoril. V tejto chvíli riešime veľa iných vecí."

Steiner zároveň priznal, že výsledky v tejto sezóne sú sklamaním pre celý tím a aj pre jeho majiteľa.

"Neviem, čo presne si o tom momentálne myslí. Z pohľadu výsledkov však určite spokojný nie je. Všetkým je nám jasné, že zažívame ťažký rok a ľahký nebude ani v ďalších mesiacoch. Myslím si však, že to chápe. Ak je nespokojný, tak na to samozrejme má právo. Verím však, že v prípade podpisu novej komerčnej dohody budeme v dobrej pozícii," dodal Steiner pre autosport.com.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac