spravy.sk spravy.sk

Verstappen sa už teší na ďalšie preteky, za hlavné faktory považuje teplotu a pneumatiky
zdroj: TASR-AP

Verstappen sa už teší na ďalšie preteky, za hlavné faktory považuje teplotu a pneumatiky

Pilot tímu Red Bull Racing Max Verstappen zamieril zo Silverstone do Barcelony vo výbornej nálade. Niet divu, veď v rámci posledných pretekoch vybojoval cenné víťazstvo a ukončil tak výsledkovú dominanciu Mercedesu.

"Keď sa na to pozriem spätne, tak to bol pre nás všetkých, ale aj pre Hondu, veľký výsledok. Tento veľkolepý výsledok sme pritom nečakali. Už po štarte pretekov som však cítil, že máme dobrú pozíciu. Ukázalo sa, že ak kráčate za svojim cieľom jednotne, tak sú realizovateľné aj veľké ciele," poznamenal Holanďan.

Verstappen vyťažil v Silverstone s výbornej taktiky a na tvrdej zmesi pneumatík bol od úvodu rýchly. 

"Prvý stint dopadol výborne. Nemali sme rovnakú zmes ako Mercedes a tak som si nebol istý, či tlačia naplno. Vravel som si, že ešte zrýchlia, pretože oni sú normálne veľmi rýchli. V polovici posledného stintu som už však videl, že sa trápia s pneumatikami. Nemali lepšiu rýchlosť ako my a v tom čase som sa už cítil na čele pretekov celkom pohodlne," pokračoval pilot Red Bullu Racing.

Max Verstappen
TASR-AP

Po pretekoch zaujali aj jeho vyjadrenia týkajúce sa súboja s Valtterim Bottasom. Verstappen vtedy uviedol, že nechcel čakať ako babka a preto útočil.

"Ten komentár o starej mame vyplynul zo situácie. Jednoducho som chcel tlačiť naplno a ísť si za svojim cieľom," pousmial sa Verstappen. 

Podobné pocity by rád zažil aj v Barcelone. "Je to úplne iná trať a uvidíme, ako na tom budeme v porovnaní s Mercedesom. Uvidíme, ako budú vplývať teploty na všetkých. Táto trať je pomerne tvrdá na pneumatiky a nie som si istý, ako odolajú vysokým teplotám. Čaká nás teda veľa neistoty, ale ja a na to teším. Po triumfe v Silverstone sa už neviem dočkať ďalšieho výjazdu na trať."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac