spravy.sk spravy.sk

Sainzove problémy s chladením vyriešil nový motor
zdroj: TASR-AP

Sainzove problémy s chladením vyriešil nový motor

Tím McLaren konečne našiel príčinu problému s chladením a do auta Carlosa Sainza namontoval novučičký motor Renault.

Španiel sa vďaka tomu zlepšil a v kvalifikácii obsadil siedmu pozíciu. 

"Bola to rozhodne dobrá zmena," pochvaľoval si Sainz po kvalifikácii. "Ďakujem tímu a všetkým, ktorí sa na tomto rozhodnutí podieľali. Nebolo totiž ľahké rozhodnúť sa vymeniť celý motor. Plánovali sme to totiž až v Spa. Bohužiaľ, ukázalo sa, že starý motor spôsoboval problémy s chladením a to následne viedlo k strate výkonu. Výmena mi teda pomohla. Od tretieho tréningu som cítil lepšiu rýchlosť a lepšie to bolo aj z pohľadu spoľahlivosti. Problémy s chladením sú teraz minulosťou."

Sainz bol zo ziskom siedmeho miesta spokojný, no cíti, že mohol ohroziť aj šiesteho Alexa Albona.

"V pretekoch ho určite zdolať môžem. Som presvedčený o tom, že ak by som zvládol tretí sektor perfektne, tak by som bol pred ním aj v kvalifikácii. Nie je však jednoduché vyskladať dokonalé kolo. Do hry vstupujú aj vietor a podmienky na trati. Myslím si však, že v rezerve bolo ešte pár desatín sekundy. Cítim teda, že na Albona mám."

Carlos Sainz
TASR-AP


Zaujímavý bol aj mikrosúboj pilotov McLarenu. Lando Norris skončil tesne za Sainzom.

"Obaja máme samozrejme iné nastavenie. On bol možno o kúsok lepší v treťom sektore, mne vychádzal lepšie prvý. Celkovo však máme dobrú štartovaciu pozíciu. Z pohľadu rýchlosti na jedno  kolo bol rýchlejší Racing Point, ale v pretekoch dúfame v zmenu. Chceme ich dostať pod tlak, ale faktom je, že sú tu veľmi silní," pridal Sainz.

Z pohľadu pretekov je každopádne optimistom: "Myslím si, že v hre je prvá päťka. Potrebujeme zdolať Racing Point, aj keď to nebude ľahké. A radi by sme zaútočili aj na Albona. V podstate však platí, že budeme spokojní, ak viac-menej zopakujeme kvalifikačný výsledok. Svoju rolu môže zohrať aj taktika. Uvidíme, kto pôjde na jednu a kto na dve zastávky. Väčšina ľudí si podľa mňa vyberie dva pitstopy, ale to si žiada perfektnú realizáciu. Uvidíme teda."


Kvaliffikácia VC Spanielska (22 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac