spravy.sk spravy.sk

McLaren verí vo využitie pozmenených pravidiel
zdroj: TASR-AP

McLaren verí vo využitie pozmenených pravidiel

Technický riaditeľ tímu McLaren James Key verí, že zmena pravidiel umožní vyrovnanie štartového poľa a jeho tím to dokáže využiť.

Od roku 2021 sa celkovo veľké zmeny nečakajú. Dodávateľ pneumatík Pirelli plánuje pokračovať s rovnakou konštrukciou a šetriace opatrenia oddialili aj viaceré iné zásadné zmeny pravidiel. Do hry však vstúpia isté opatrenia redukujúce prítlak. A práve to môže byť podľa Keya príležitosť.

"Myslím si, že tam je šanca," hovorí James Key. "Vytvára to nové cesty, na ktorých sme predtým neboli. Za Mercedesom sa odohráva vyrovnaný boj tímov, ktoré napredujú z roka na rok. Viacerí odvádzajú skvelú prácu a je to preto veľmi vzrušujúce. Nám to dáva príležitosť urobiť ďalší krok dopredu. Samozrejme, hrozí aj krok späť, ale osobne si myslím, že to bude o rok za Mercedesom ešte vyrovnanejšie. Zmeny v pravidlách ponúkajú dostatočný priestor pre napredovanie."

McLaren presedlá v budúcej sezóne k motorom Mercedes. Aj tento faktor zohrá určite svoju rolu a všeobecne sa čaká, že v porovnaní so súčasnými agregátmi Renault bude mať britský tím väčšiu silu.

"Mercedes odvádza skvelú prácu a určite sa teda tešíme na novú spoluprácu. Musím však povedať, že aj Renault odvádza kvalitnú robotu. Motory sa v posledných rokoch vyrovnali. Až v budúcej sezóne uvidíme, do akej miery nám táto zmena pomôže," dodal Key.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac