spravy.sk spravy.sk

Ricciardo ponúkol stávku o tetovanie aj Markovi
zdroj: TASR-AP

Ricciardo ponúkol stávku o tetovanie aj Markovi

Ako sme vás nedávno informovali, Daniel Ricciardo uzatvoril so šéfom svojho tímu Renault Cyrilom Abiteboulom zaujímavú stávku. V prípade, ak získa pódium, pribudne na telá oboch tetovanie.

"Chýbala jedna pozícia a stávka spred roka by bola naplnená," zahlásil Abiteboul cez vysielačku svojmu pilotovi po VC Veľkej Británie. 

Ricciardo totiž obsadil v prvých z dvojice britských pretekov štvrtú priečku a ostal tak tesne pod pódiom.

"Áno, pred rokom sme uzavreli takú stávku. Ak sa dostanem na pódium, tak si nechá urobiť tetovačku. Myslím si však, že ak sa to naozaj podarí, tak sa potetujem aj ja. Obaja by sme totiž tetovanie chceli,
" pousmial sa austrálsky pretekár. "Stávku sme urobili ešte v úvode minulej sezóny. Vraveli sme si, že pódium by bolo neskutočné a skúsime sa teda motivovať aj nejakým špeciálnym spôsobom."

Súčasťou stávky je aj to, že tému tetovania vyberie Ricciardo. "Ja vyberiem námet, on si však môže vybrať veľkosť a umiestnenie na tele."

Poradca Red Bullu Helmut Marko teraz priznal, že pokus o podobnú stávku evidoval zo strany austrálskeho pilota už počas jeho pôsobenia u červených býkoch. 

"Daniel prišiel s nápadom uzatvoriť stávku. Ja som mu však na to odpovedal, že sa určite nikdy nenechám potetovať. V žiadnom prípade," ubezpečil Marko. 

Ako však ubezpečil, medzi ním a Ricciardom panuje stále výborný vzťah a podobné naťahovačky boli bežné. V minulosti sa napríklad vsadili, že v roku 2019 bude v Mercedese voľné miesto po Valtterim Bottasovi. 

"Ricciardo je veľmi šetrný človek a táto prehratá stávka ho zabolela," usmieva sa Marko. Ricciarda vníma stále ako top pilota súčasnej F1. 

"S Albonom sme teraz na druhom mieste v Pohári konštruktérov. Rovnaké by to bolo aj s Ricciardom. Pravdou  je, že takto by sme mali dvoch vyrovnanejších pilotov a s Ricciardom je väčšia zábava. Vybral sa však vlastnou cestou a my sme sa s tým vyrovnali. Sme však stále dobrí priatelia," uzavrel Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac