spravy.sk spravy.sk

Albon sa teší na návrat na miesto, kde pred rokom odštartoval svoje pôsobenie v Red Bulle
zdroj: TASR-AP

Albon sa teší na návrat na miesto, kde pred rokom odštartoval svoje pôsobenie v Red Bulle

Pretekár tímu Red Bull Racing Alex Albon verí, že na všeobecne obľúbenej trati v Spa vybojuje svoj najlepší výsledok doterajšieho priebehu sezóny. Britsko-thajskému pilotovi sa totiž doposiaľ veľmi nedarilo. V priebežnom poradí šampionátu je šiesty, pričom na svojho tímového kolegu Maxa Verstappena stráca priepastných 55 bodov.

V priebehu siedmich týždňov ste absolvovali šesť pretekov. Čo hovoríte na takto rušnú sezónu?

Bolo to veru poriadne rušné! V F1 je to však rušné vždy. Teraz to už beží všetko na plné obrátky a preteky za sebou nasledujú veľmi rýchlo. Máme za sebou šesť pretekov a spoznali sme tak oblasti, na ktorých potrebujeme popracovať. Chlapci na základni pracujú naplno a robia všetko preto, aby bolo auto rýchlejšie a ľahšie ovládateľné. Všetko ide výborne a zlepšujeme sa krok po kroku. Skúšame čo funguje a čo nie. Tak ako všetci ostatní.

Ako ste strávili týždeň voľna?

V podstate som iba oddychoval a naberal nové sily. Tri preteky v rade predstavujú hektiku a rovnako rušné to bude aj v najbližších týždňoch. Snažil som sa teda oddýchnuť a samozrejme som pokračoval v naberaní kondície. Ide o to, aby som sa stále udržiaval vo forme.

Ako oddychuje pretekár F1?

Vzhľadom na karanténne opatrenia a situáciu s COVIDom sú možnosti obmedzené. Musíme byť extrémne opatrní a vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi. Varíme si teda vlastné jedlá, sledujeme Netflix a robíme iné oddychové veci. Veľmi rád chodím na turistiku a chodievam behať do lesov. Nachádzam tam pokoj a zároveň mi to pekne rozpumpuje srdce.

Alex Albon
TASR-AP

Teraz vás čaká VC Belgicka. Práve v Spa ste debutovali za Red Bull. Dokážete uveriť tomu, že ste v F1 už celý rok?

Nie, je to stále šialené! Ubehlo to veľmi rýchlo. Určite sa však necítim inak ako pred rokom. Aj teraz sa veľmi teším na súťažný víkend. Výhodou je, že teraz už môžem čerpať z vlaňajších skúseností. Na svojom konte mám aj oveľa viac skúseností. Viem ako sa tu vlani správalo auto. Toto nové je samozrejme iné, ale teraz už mám čo porovnávať. V tejto sezóne som si užil viaceré pekné preteky a keďže sa v Spa predbieha veľmi dobre, teším sa na skvelé súťaženie. Spa je pekná trať, jedna z najlepších v kalendári. Je to ikona!

Pred rokom ste pred pretekmi nafasovali tímové oblečenie a učili sa mená členov tímu. Nakoľko iné to bude teraz?

Pred svojimi prvými pretekmi v tíme Red Bull som bol samozrejme nervózny. Chcel som odviesť dobrú prácu a zanechať dobrý dojem. Nikoho som nepoznal a na svojom konte som mal iba šesť mesiacov v Toro Rosso. Všetko teda bolo nové. Teraz som už skúsenejší a udomácnený v tíme. Napredujem každým víkendom a teším sa na trať, ktorá bola mojim štartom v tíme.

Vlani ste tu získali piate miesto. Čo čakáte teraz?

Spomínam si, že vlani na mňa nikto v tíme nevyvíjal tlak a výsledok bol napokon výborný. Tentoraz je to trochu iné. Nečakám nič ľahké. Spa je rýchla trať a v tomto smere je určite vo výhode Mercedes. Ani pred Silverstone sme však nemali veľké očakávania a potom sme tam ukázali skvelú rýchlosť. Uvidíme teda. Ja mám však Spa veľmi rád. V minulosti nám možno tento okruh nesedel, ale prekvapenia sa nikdy vylúčiť nedajú.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac