spravy.sk spravy.sk

V Red Bulle panuje spokojnosť. Verstappen by mal útočiť na Mercedes
zdroj: TASR-AP

V Red Bulle panuje spokojnosť. Verstappen by mal útočiť na Mercedes

Tím Red Bull Racing je pred nedeľňajšou VC Belgicka vo veľmi sľubnej situácii. Max Verstappen si vybojoval v kvalifikácii tretiu pozíciu na štarte a jeho kolega Alex Albon je iba o dve priečky nižšie.

"Obaja piloti odviedli výbornú prácu a pre tím vybojovali silný výsledok," pochválil svojich pretekárov šéf tímu Christian Horner. "Sme veľmi blízko prvého radu a Max stratil na Valtteriho iba stotinku. To nám dodáva sebavedomie. Na tejto trati sa totiž predbieha veľmi dobre. Mercedes má v kvalifikácii výhodu, ale v pretekoch to môže byť vyrovnané. Máme odlišnú taktiku. Max odštartuje na strednej zmesi a Albon na mäkkej. Nevieme však, aké bude počasie. Od toho bude závislé aj opotrebenie pneumatík. Nebude ľahké útočiť na Mercedes, ale Alex je veľký bojovník."

"Celkovo je to pre nás zatiaľ veľmi pozitívny víkend," nadviazal Max Verstappen, ktorý si vyjazdil s časom 1:41.778 tretie miesto. 

"Mysleli sme si, že to tu budeme mať veľmi ťažké a tretie miesto je preto výborné. Odjazdil som slušné kolo. Vždy sa snažím pozerať na najrýchlejších pilotov a hoci sme stratili pol sekundy, bola to asi najvyrovnanejšia kvalifikácia v tejto sezóne. S výsledkom sme preto spokojní a teším sa na preteky. S vyladením auta som spokojný, prekvapiť nás však ešte môže počasie. Verím v dobrý štart a dúfam, že vyvinieme tlak Mercedes."

Spokojný bol s časom 1:42.264 aj Alex Albon.

"Som šťastný, pretože z piateho miesta je v hre dobrý výsledok. V hre bola aj štvrtá pozícia, ale dopustil som sa malej chyby v prvej zákrute. To ma stálo cenné desatiny. Svoje najlepšie kolo som absolvoval v Q2 a mohlo to byť teda aj lepšie. Celkovo som však spokojný a zatiaľ je to dobrý víkend. Z mojej strany ide o krok dopredu. S Maxom máme odlišné taktiky a dôležitý bude štart i prvá zákruta. Verím, že to prebehne hladko. O vzrušenie by sa mohol postarať aj dážď."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac