spravy.sk spravy.sk

Red Bull hrozí štyrmi rovnakými autami na štarte
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Red Bull hrozí štyrmi rovnakými autami na štarte

Šéf tímu Red Bull Racing Christian Horner pohrozil, že ak FIA nevyjasní situáciu týkajúcu sa kopírovania Racing Point, tak sa o rok postavia na štartový rošt štyri identické autá Red Bullu.

Konkurenti už od zimných testov poukazujú na to, že autá Racing Point sú len na ružovo premaľované minuloročné monoposty Mercedesu. Za nelegálne boli označené brzdové kanáliky a tím bol za to potrestaný pokutou 400 000 eur a odobraním 15-tich bodov. Viaceré tímy proti tomuto trestu protestovali, no neskôr svoje protesty stiahli a v súdnom konaní plánuje pokračovať iba Ferrari.

"Z perspektívy Red Bullu je dôležité presne vedieť, čo povolené je a čo nie. Red Bull vlastní sto percent dvoch tímov. V takejto situácii nie je žiadna iná značka. Ak teda povedia, že model Racing Point je povolený, tak sa môžeme vydať rovnakou cestou a o rok budeme mať štyri rovnaké autá," varuje Horner. "Verím však, situácia bude presne pomenovaná a zadefinovaná."

Cieľom Red Bullu totiž nie je urobiť z áut Alpha Tauri kópie Red Bullu. 

"V blízkom období plánujeme predstaviť niekoľko dodatkov k športovým pravidlám pre rok 2021. Tie zabránia tomu, aby sa stalo kopírovanie normou,” ubezpečil Nikolas Tombazis z FIA. "Budeme naďalej akceptovať kopírovanie individuálnych komponentov v špecifických oblastiach, ale rozhodne nebude povolené okopírovanie celého auta."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac