spravy.sk spravy.sk

Pilotov Red Bullu potrápili pneumatiky,  preteky si veľmi neužili
zdroj: TASR-AP

Pilotov Red Bullu potrápili pneumatiky, preteky si veľmi neužili

Pre tím Red Bull Racing dopadla Veľká cena Belgicka veľmi slušne, no rakúska stajňa verila v ešte lepší výsledok. Max Verstappen nedokázal ohroziť pilotov Mercedesu a Alex Albon si v porovnaní s kvalifikáciou pohoršil o jednu priečku.

"Milujem túto trať, ale samotné preteky pre mňa neboli veľmi vzrušujúce," rozhovoril sa tretí Verstappen. "V podstate som tam nemal žiadne súboje a tak som si iba jazdil vlastné preteky a snažil sa o maximalizáciu bodového zisku. Na stredne mäkkých pneumatikách som nemal dostatočnú priľnavosť. Na tvrdších som sa snažil vytvoriť tlak na Valtteriho, ale tomu potom prikázali pridať a vytvoril si slušný náskok. Potom som jazdil osamotene. Bohužiaľ sa toho veľa nedialo a pneumatiky boli v takom stave, že som nemohol tlačiť na doraz. V závere som cítil vibrácie a nechcel som teda zbytočne riskovať. Celkovo to bol pre náš tím dobrý víkend a auto bolo pekne vyladené. Pódium je fajn, ale našim cieľom nie sú tretie miesta."

Pódium VC Belgicka 2020 - Bottas Hamilton a Verstappen
TASR-AP


V prípade Alexa Albona to dlho vyzeralo na obhajobu piateho miesta z kvalifikácie. V závere sa však pred neho posunul Esteban Ocon z Renaultu.

"Boli to veľmi frustrujúce preteky. V podstate som nemohol robiť nič. Už pred pretekmi sme vedeli, že predbiehať Renault bude náročné. Mali totiž nízky prítlak a na rovinkách kvalitnú rýchlosť. Po štarte som sa cítil na mäkkých gumách dobre a vďaka skvelej práci chlapcov počas pitstopu som sa dokázal dostať pred Ocona. Potom sa však pneumatiky výrazne ničili a možno to teda nebola najlepšia voľba. Som však rád, že som sa posunul na štvrté miesto v šampionáte a postupne určite napredujeme," skonštatoval Albon.

Aj podľa šéfa tímu Christiana Hornera predstavovali preteky v Spa výzvu predovšetkým z pohľadu manažmentu pneumatík.

"Napriek tomu sme získali oboma autami solídne body. Max nemal v druhej polovici pretekov rýchlosť na súboj s Mercedesom. Nedovolili mu to pneumatiky. Tie sa drali tak výrazne, že sme dokonca zvažovali taktiku dvoch zastávok. Videli sme, že Ricciardo má na rovinkách skvelú rýchlosť a napokon sme tak druhú zastávku neriskovali. Vybrali sme si radšej bezpečný dojazd na šiestej pódiovej pozícii v rade. Alex stratil po štarte pozíciu na úkor Ocona, no potom sme si ju cez pitstop získali späť. Verili sme, že na stredne tvrdých gumách bude môcť bojovať s Renaultom, ale ukázalo sa, že súperi boli s nastavením pre nízky prítlak veľmi silní. V poslednom kole tak o svoju piatu pozíciu prišiel. Celkovo to však bol pre náš tím veľmi solídny víkend a na Monzu sa chceme pripraviť opäť veľmi poctivo," zhodnotil Christian Horner.

VC Belgicka 2020 (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac