spravy.sk spravy.sk

Russell je vďačný za svätožiaru, Giovinazzi sa ospravedlnil
zdroj: TASR-AP

Russell je vďačný za svätožiaru, Giovinazzi sa ospravedlnil

Veľká cena Belgicka mala pomerne nudný priebeh. Výnimkou bola kolízia z desiateho kola. Počas výjazdu z Les Fagnes kolidoval Antonio Giovinazzi s Georgem Russellom a pre oboch sa preteky skončili.

Uvoľnené koleso z monopostu Alfa Romeo zasiahlo ľavé predné koleso Williamsu a Russellovi tak hrozil veľmi nepríjemný incident. Po tejto nehode vyšlo na trať safety car. 

"Ak by som išiel doprava - tam kde bolo auto Antonia - tak by mi hrozila veľká kolízia s uvoľneným kolesom. Musel som teda doľava a naraziť do bariér. Neostávalo mi nič iné. Tieto autá s ochrannou svätožiarou sú však našťastie oveľa bezpečnejšie. Bolo to však celkom desivé,” uviedol Russell. "Ďakujem za tento bezpečnostný prvok auta. Som našťastie v poriadku. Takýto koniec je však samozrejme frustrujúci. Nikto nechce skončiť predčasne. Aj toto však prináša pretekanie."

Zatiaľ čo Russell bol v tomto prípade nevinnou obeťou, Giovinazzi si ju spôsobil sám.

"Bohužiaľ som tam pocítil pretáčavosť počas výjazdu zo zákruty a už som s tým nevedel nič urobiť. Ospravedlňujem sa tímu i Russellovi. Bohužiaľ som tlačil až príliš a zničil som preteky aj jemu. Je mi to ľúto a svoju myseľ chcem teraz zresetovať pre Taliansko,” uviedol Giovinazzi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac