spravy.sk spravy.sk

250 doktorov a sestričiek v hľadisku VC Talianska, piloti Ferrari čakajú ťažké preteky
zdroj: Pirelli Motorsport

250 doktorov a sestričiek v hľadisku VC Talianska, piloti Ferrari čakajú ťažké preteky

Tím Ferrari oznámil, že počas VC Talianska sa na tribúnach v Monze objaví 250 doktorov a sestričiek, ktorí stáli v prve línii počas boja proti koronavírusu.

Doposiaľ všetky tohtoročné podujatia sa konali bez divákov. V Monze sa to zmení a preteky si z tribún pozrie aspoň symbolické publikum. V rámci VC Toskánska v Mugelle sa potom dostane do predaja 3000 vstupeniek.

Taliansko patrí medzi najtvrdšie zasiahnuté krajiny. Na Apeninskom poloostrove podľahlo tejto chorobe 35 000 ľudí. 

"Rovnako ako ostatné tohtoročné doterajšie preteky, aj tieto sa uskutočnia za zatvorenými dverami. Po pretekoch sa tak bohužiaľ neuskutoční tradičná invázia fanúšikov pod pódium," píše Ferrari v preview. "Napriek tomu sme však radi, že budeme môcť privítať aspoň 250 veľmi špeciálnych hostí. Lekári a sestričky budú sledovať preteky z hlavnej tribúny, pričom samozrejme dodržia sociálne rozostupy. Pôjde o symbolický prejav vďaky za ich hrdinstvo, ktoré preukázali v boji proti COVID-19.”

Ferrari naposledy v Belgicku úplne vyhorelo a Charles Leclerc preto očakáva náročný víkend aj teraz.

"Bude to ťažké, ale motivácia nám rozhodne nechýba. Urobíme všetko preto, aby sme zaznamenali čo možno najlepší výsledok. Je to predsa naša domáca trať."

Jeho tímový kolega Sebastian Vettel pridal: "Vieme, že nebude ľahké dostať sa do boja o popredné pozície. V posledných pretekoch sme to mali veľmi komplikované a verím, že teraz to už musí byť lepšie. Máme špeciálny aero balík a ten by mal autu SF1000 pomôcť. Cieľ bude rovnaký ako vždy - dostať z auta maximum a získať čo možno najviac bodov."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac