spravy.sk spravy.sk

Horner ocenil Gaslyho výkony. Na rošádu pilotov však nevidí dôvod
zdroj: foto fb Pierre Gasly

Horner ocenil Gaslyho výkony. Na rošádu pilotov však nevidí dôvod

Šéf tímu Red Bull Christian Horner priznal, že Pierre Gasly podáva v aktuálnej sezóne výborné výkony. Napriek tomu vylučuje jeho dosadenie na pozíciu Alexa Albona.

Francúz sa posunul v roku 2019 z Toro Rosso do Red Bullu, no slabé výkony ho vrátili späť do B-tímu rakúskeho výrobcu energetických nápojov. Za volantom AlphaTauri je však Gasly pôsobivý a v Belgicku ho vyhlásili za muža pretekov.

"Pierre podáva naozaj výborné výkony a naplno využíva možnosti, ktoré mu ponúka AlphaTauri," hovorí Horner pre autosport.com. "Myslím si, že základom je dobré auto a to tento tím má. Možno je v istých smeroch dokonca ľahšie ovládateľné ako to naše."

"V nedeľu však podal výborný výkon aj Alex. V Belgicku zaznamenal ďalšie kvalitné preteky a rozhodne napreduje. Dokázal sa dobre brániť a pri útokoch bol silný vždy. Ide teda správnym smerom. Sme teda radi, že Pierre napreduje, ale my o jeho talente vieme. Preto je stále v našom programe. V tejto chvíli sme však spokojní so súčasným stavom."

Albon sa momentálne nachádza na štvrtej priečke poradia pilotov. Podľa Hornera sa bude zlepšovať priamo úmerne s lepším chápaním monopostu RB16.

"Všetci sme samozrejme trochu frustrovaní z toho, že tu máme dve autá, s ktorými súperiť nevieme. Pracujeme však na tom a snažíme sa zlepšovať od víkendu k víkendu. Verím, že jedného dňa sa to teda zmení," dodal šéf Red Bullu Racing.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac