spravy.sk spravy.sk

Verstappen s bojom o víťazstvo nepočíta, v Monze chce predĺžiť pódiovú šnúru
zdroj: TASR-AP

Verstappen s bojom o víťazstvo nepočíta, v Monze chce predĺžiť pódiovú šnúru

Najbližším prenasledovateľom Lewisa Hamiltona v priebežnom poradí šampionátu je pred pretekmi v Monze Max Verstappen. Holanďan stráca na Brita 47 bodov, no svoje šance na celkové prvenstvo ešte nepochoval.

"Sám som zvedavý na to, ako to bude vyzerať v Monze. Okruhy s dlhými rovinkami nám totiž za bežných okolností nedesia. Pred rokom sme tu však ukázali v tréningoch slušnú rýchlosť. Verme, že teraz to bude podobné," rozhovoril sa pretekár Red Bullu Racing. "V Spa som získal svoje šieste pódium v rade a túto sériu by som rád predĺžil. Radšej by som samozrejme bojoval o prvé miesto, ale s tým v Monze príliš nepočítam. Určite sa nevzdávam, ale reálne je jasným favoritom Mercedes."

Počas tohto víkendu vstúpi do platnosti nový kvalifikačný mód týkajúci sa nastavenia motorov. Tímy i piloti sú zvedaví na efekt tejto zmeny.

"Nechcem veľmi hovoriť o kvalifikačnom móde motora, pretože teraz naozaj netuším, ako to ovplyvní nás a ostatné tímy. Verím však, že to prispeje k väčšej vyrovnanosti."

Max Verstappen
TASR-AP


V Spa ukázal výrazne zlepšenú rýchlosť tím Renault. V Red Bulle s ním počítajú aj z pohľadu Monzy. "Vyzerá to tak, že majú dobrý balans na dlhých rovinkách. Tento okruh by im teda mal sedieť. Celkovo ich nevnímam ako našu priamu hrozbu, ale tu by to mohlo byť vyrovnanejšie. Uvidíme na trati."

Talianska Monza je označovaná ako "chrám rýchlosti" a patrí medzi veľké motoristické klasiky.

"Je to super rýchly okruh a pre pilota je to teda vzrušujúci zážitok. Je to však aj veľká výzva. Vysokorýchlostné zákruty sú vzrušujúce a obzvlášť posledná zákruta Parabolica je veľmi pekná. Monza je plná histórie a človek sa sem vždy teší. Škoda, že tento rok to bude bez divákov. Aj napriek tomu to však môžu byť výborné preteky," dodal Max Verstappen. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac